Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Przemysław i Ilona TermińscyWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Przemysław i Ilona Termińscy

Żużel. Przemysław Termiński przyznaje się do błędu. Wyjaśnia, skąd powrót do Apatora

Dawid Borek
Dawid Borek
W sezonie 2020 torunianie wystartują już nie jako Get Well, a Apator. Przemysław Termiński, prezes klubu, mówi wprost, że z tej pierwszej nazwy w Toruniu powinni już dawno zrezygnować.

Pod nazwą Get Well klub z Torunia startował przez cztery sezony - została ona wdrożona w życie w 2016 roku, a celem projektu było wsparcie osób potrzebujących. Szyld Get Well w grodzie Kopernika dobrze raczej wspominany nie będzie, bo o ile w sezonie 2016 drużyna wywalczyła wicemistrzostwo Polski, o tyle później zawodziła na całej linii. W tym roku spadła z PGE Ekstraligi.

- Get Well był projektem charytatywnym i on w danym momencie, kilka lat temu, dobrze performował i miał swój sens. Dziś on swój sens trochę stracił. Już dwa lata temu powinniśmy zrezygnować z nazwy Get Well, niemniej siłą rozpędu przetrwało to do tego sezonu - przyznaje Przemysław Termiński.

Get Well to już przeszłość. Torunianie powrócili do starej nazwy - Apator. - To próba konsolidacji toruńskiego środowiska - tłumaczy właściciel klubu. - Jest szansa, że pojawi się jeszcze sponsor tytularny - zdradza.

ZOBACZ WIDEO: Kibice Get Well opluli wychowanka. On sam mówi, że popełnił błąd

- Klub na dziś nie ma większych problemów. Budżet na przyszły rok będzie oczywiście niższy od ekstraligowego, ale nie w znaczący sposób - mniej więcej 20-25 proc. To będzie sytuować nas w czołówce klubów pierwszej ligi. Taki budżet był jednak potrzebny - mówi Termiński.

Jeśli chodzi o kadrę, w barwach Apatora w sezonie 2020 pojadą Adrian Miedziński, Jack Holder, Chris Holder, Wiktor Kułakow, Tobiasz Musielak, a także juniorzy - m.in. Igor Kopeć-Sobczyński i bracia Curzytkowie. - Nie ma innego celu niż awans do PGE Ekstraligi - podkreśla właściciel klubu.

Zobacz też:
Żużel. Prezes Unii Tarnów ma żal do Wiktora Kułakowa. Chodzi o kontrakt sponsorski
Żużel. Będzie postępowanie GKSŻ w sprawie słów Przemysława Termińskiego. Klubowi z Torunia grozi finansowa kara

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Apator w sezonie 2020 wygra Nice 1.LŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (22):

Wszystkie komentarze (22)

Komentarze (22)

×
    Wszystkie komentarze (22)
    PRZEJDŹ NA WP.PL