Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz TonderWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Mateusz Tonder

Żużel. W Zielonej Górze jeszcze nie skończyli sezonu. Będzie VI Memoriał Rycerzy Speedwaya

Dawid Borek
Dawid Borek
W tym sezonie w Zielonej Górze zostanie zorganizowana jeszcze jedna impreza żużlowa. Mowa o szóstej edycji Memoriału Rycerzy Speedwaya.

VI Memoriał Rycerzy Speedwaya odbędzie się w środę, 9 października. Turniej, który będzie miał młodzieżową obsadę, to najprawdopodobniej ostatnia impreza żużlowa w sezonie 2019 na zielonogórskim torze.

Zawody te upamiętnią tragicznie zmarłych żużlowców Falubazu Zielona Góra: Bogdana Spławskiego, Wiesława Pawlaka, Andrzeja Zarzeckiego, Artura Pawlaka oraz Rafała Kurmańskiego, a także wszystkich tych zawodników, którzy już odeszli.

Organizatorzy aktualnie kompletują obsadę zawodów. Wiadomo już, że w turnieju wystartują m.in. Norbert Krakowiak, Damian Pawliczak i Mateusz Tonder.

Początek zawodów zaplanowano na godzinę 17:00. Bilet wstępu w cenie 5 złotych zakupić będzie można w kasach.

Dzieci do 13. roku włącznie wejdą na zawody na podstawie darmowych zaproszeń, które odbierać będzie można w kasach przed zawodami.

Zobacz też:
Żużel. PGE Ekstraliga. Oceniamy drużyny po sezonie. Stelmet Falubaz Zielona Góra. Kasa nie daje sukcesu
Bartłomiej Ruta. Szprycą w twarz: Co jest nie tak z tym Wrocławiem? (felieton)

ZOBACZ WIDEO: Pedersen lepszy od Lindbaecka. Trener twierdzi, że liczby nie kłamiąAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • Gniazdowy W69 Zgłoś
  "Tylu chłopaków odeszło z naszego puebla...". Jakieś fatum nad Fz...Gdzie byłby teraz Fz gdyby nie "pseudokapitalistyczne"podejście do szkolenia mlodzieży
  Czytaj całość
  ówczesnych decydentów...Gdzie byłby Fz gdyby nie feralny upadek w nieznaczącym wyścigu ostatniej imprezy...Worda?A najbardziej mi żal Kurmanka. Pozostawiony sam ... zrobił co zrobił...Pozostaje nadzieja że wreszcie to fatum odejdzie.Chwała "RYCERZOM SPEEDWAYA", uznanie organizatorom i kibicom którzy o tym pamiętają!Nowe nagrobki, uporządkowane miejsca na cmentarzu po akcji KIBICÓW Falubazu...tylko tyle i aż tyle możemy dla nich zrobić. SZACUN!
  • KACPER.U.L Zgłoś
   No to pikniki te dwa te z przytupem zakończą sezon pełen wzlotów,upadków,a także z dreszczykiem dostania pałą przez te race na derbach lubuskich.Sękate typki.Dali show pikniki.A,poza
   Czytaj całość
   tym godny turniej upamiętnienia zmarłych żużlowców.
   • Lukim81Pomorskie-Śląskie Zgłoś
    To już powinno być tradycją,obowiązkiem uczcić pamięć zawodników związanych z zielonogórskim klubem którzy dali wiele radości kibicom. Przypłacili największą cenę, stając pod
    Czytaj całość
    taśmą nie wiedzieli że czeka ich ostatni bieg... Pamiętam Andrzeja, Artka, Rafała, słabo Wieśka. Szkoda tylko że to takie młodzieżowe ściganie, ale zawsze to coś.

    Komentarze (3)

    PRZEJDŹ NA WP.PL