Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Emil Sajfutdinow WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow

Żużel. Emil Sajfutdinow chce pokonać Bartosza Zmarzlika i zostać mistrzem świata. "To jest mój cel"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W najbliższą sobotę Emil Sajfutdinow będzie chciał pokrzyżować szyki Bartoszowi Zmarzlikowi i zdobyć tytuł mistrza świata. - Mam nadzieję, że będę lepszy - mówi Rosjanin przed Grand Prix Polski w Toruniu.

Bartosz Zmarzlik i Emil Sajfutdinow znają już smak medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata, ale żaden z nich nie ma w swoim dorobku złotego "krążka". Wiele wskazuje na to, że zmieni się to już w najbliższą sobotę. Polak i Rosjanin liderują cyklowi Speedway Grand Prix.

Przed ostatnim turniejem w Toruniu w lepszej sytuacji znajduje się Zmarzlik, który ma siedem punktów przewagi nad Sajfutdinowem. Rosyjski żużlowiec nie zamierza jednak odpuszczać.

Czytaj także: Milik nie otrzymał telefonu z Rybnika

- To będą interesujące zawody. Zobaczymy, kto będzie lepszy. Nie mogę się już doczekać tego turnieju. Naprawdę mam nadzieję, że będę lepszy i stanie na szczycie podium - powiedział Sajfutdinow w rozmowie ze speedwaygp.com.

ZOBACZ WIDEO: Kibice Get Well opluli wychowanka. On sam mówi, że popełnił błąd

O ile Polska miała żużlowych mistrzów świata w postaci Jerzego Szczakiela i Tomasza Golloba, o tyle Rosja przez lata nie doczekała się swojego czempiona. W historii tego kraju zapisał się Igor Plechanow, który w latach 1964-1965 zdobywał srebrne medale IMŚ.

- Chcę gonić Zmarzlika, aż go dogonię i złapię. To jest mój cel. Spróbuję to zrobić. Bartosz ma pewną przewagę, ale zobaczymy, co się stanie - dodał Sajfutdinow.

Czytaj także: Miedziński z "dziką kartą" w Toruniu 

Sajfutdinow podczas ataku na Zmarzlika musi też uważać na Leona Madsena. Duńczyk w tej chwili zajmuje trzecie miejsce w SGP i ma tylko dwa punkty mniej od Rosjanina. - Bartosz i Leon są szybcy w tym roku, ale muszę myśleć o sobie i iść naprzód. Mam swój cel i muszę wykonać swoją robotę - podsumował rosyjski żużlowiec.TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Kto zostanie mistrzem świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (49):

Wszystkie komentarze (49)

Komentarze (49)

×
    Wszystkie komentarze (49)
    PRZEJDŹ NA WP.PL