Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

Żużel. Grand Prix Polski. Bartosz Zmarzlik potwierdził, że jest świetnie przygotowany

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
- Bartosz Zmarzlik i Leon Madsen, potwierdzili, że są świetnie przygotowani do zawodów - powiedział po kwalifikacjach do Grand Prix Polski Marian Maślanka. W sobotę Zmarzlik może zostać trzecim polskim mistrzem świata.

W kwalifikacjach do Grand Prix Polski najszybszy był Leon Madsen, a drugą pozycję zajął Bartosz Zmarzlik. Obaj wykorzystali absencję wicelidera klasyfikacji generalnej Emila Sajfutdinowa.

- Pod nieobecność Emila Sajfutdinowa, który nie pojechał w kwalifikacjach, dwaj pozostali kandydaci do najwyższych laurów, czyli Bartosz Zmarzlik i Leon Madsen, potwierdzili, że są świetnie przygotowani do zawodów, że są szybcy. To tylko zapowiada niebywałe emocje - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty Marian Maślanka.

Sajfutdinowa zabrakło w piątek na toruńskim torze, bowiem Rosjanin zmaga się z chorobą. Zdaniem naszego eksperta nie powinno to wpłynąć negatywnie na jego postawę podczas zawodów.

ZOBACZ WIDEO: Pedersen lepszy od Lindbaecka. Trener twierdzi, że liczby nie kłamią

- Emil Sajfutdinow zna ten tor bardzo dobrze, ale ponieważ jest niedysponowany, dowiedziałem się, że jakaś choroba go zmogła, to trudno, żeby ryzykować w takich warunkach. Wolał poświęcić się na podreperowanie zdrowia. Myślę, że to nie będzie miało dużego wpływu na jego postawę - ocenił były prezes klubu z Częstochowy.

Bartosz Zmarzlik wybierał numer startowy jako drugi. W sobotę pojedzie z "piątką", co oznacza, że trzy razy ruszał będzie z wewnętrznego pola. W trakcie kwalifikacji zawodnicy znacznie chętniej obierali jednak szeroki tor jazdy.

- Podczas kwalifikacji zawodnicy jeździli pojedynczo, szukali tylko prędkości. Myślę, że wewnętrzne pola w Toruniu zawsze są dobre i są atutem. Uważam, że Bartosz Zmarzlik dobrze wybrał - skomentował Marian Maślanka.

Zawodnik truly.work Stal Gorzów przed ostatnią rundą IMŚ ma siedem punktów przewagi nad Emilem Sajfutdinowem i dziewięć nad Leon Madsen. W sobotę stanie przed szansą zostania trzecim polskim mistrzem świata po Jerzym Szczakielu i Tomaszu Gollobie.

- Życzę mu tego z całego serca. Jest w stanie to zrobić i ufam, że wszystko pójdzie dobrze i będziemy świętować trzeci polski tytuł mistrza świata - zakończył nasz rozmówca.

Grand Prix Polski w Toruniu odbędzie się w sobotę, 5 października. Początek zawodów zaplanowano na godz. 19.00. Tekstową relację LIVE przeprowadzi portal WP Sportowe Fakty.

Czytaj także:
Za i przeciw Hynka. Zmarzlik nic nie musi, tylko może. Gdyby Bartkowi powinęła się noga, nie linczujmy go
Emil Sajfutdinow wycofał się z kwalifikacji. Rosjanin walczy z chorobą

Kto zostanie mistrzem świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL