Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz ZmarzlikWP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

Żużel. Grand Prix Polski. Bartosz Zmarzlik znów przyćmił kolegów. Dudek może się cieszyć z utrzymania w cyklu (noty)

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Bartosz Zmarzlik podczas rundy w Toruniu znów okazał się zdecydowanie najlepszym Polakiem. Nowy Indywidualny Mistrz Świata na żużlu przyćmił swoją postawą innych rodaków. Maciej Janowski i Patryk Dudek utrzymali się jednak w cyklu Grand Prix.

Bartosz Zmarzlik 6. Nie wygrał, nie zdobył także kompletu punktów, ale tak naprawdę wykonał kawał dobrej roboty. Ciążyła na nim ogromna presja, którą spotęgował rewelacyjny występ Leona Madsena. Duńczyk był bezbłędny. Trzeba więc pochwalić Zmarzliika nie tylko za samą jazdę, ale także za mocną psychikę. Poradził sobie z potężnym obciążeniem, czym udowodnił, że zasługuje na tytuł mistrza świata.

Maciej Janowski 3+. Szkoda defektu w czwartym starcie. Wrocławianin jechał wtedy na drugiej pozycji. Gdyby nie zatarcie silnika, z pewnością dostałby się do półfinałów, a tam wszystko jest możliwe. Janowski pozostawił jednak po sobie przyzwoite wrażenie, kończąc turniej przekonującym zwycięstwem.

Czytaj także: Zmarzlik czuł presję

Janusz Kołodziej 3. Szału nie było. Tak naprawdę wyszedł mu jeden wyścig. Warto jednak zaznaczyć, że wygrał w nim z piekielnie mocnymi zawodnikami. Na rozkładzie Kołodzieja są Zmarzlik i Doyle. Szkoda pierwszego biegu. Wychowanek tarnowskiej Unii zawodami w Toruniu pożegnał się z cyklem Grand Prix. Miło, że zrobił to w niezłym stylu.

Czytaj także: Trzech Polaków w czołowej ósemce Grand Prix 2019

Patryk Dudek 2. Kolejny słaby turniej w wykonaniu zawodnika Falubazu. Zielonogórzanin miał kiepskie starty i nie imponował szybkością na trasie. Od dłuższego czasu brakuje mu błysku i z pewnością cieszy się z końca sezonu. Tym bardziej, że udało mu się wykonać plan minimum - utrzymał się w Grand Prix. Zimowo-wakacyjna przerwa powinna pomóc mu w powrocie do formy.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

ZOBACZ WIDEO Baron zdradza kontraktowe tajemnice Unii. Mówi o Sajfutdinowie i FalubaziePOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Bartosz Zmarzlik w przyszłym sezonie utrzyma status najlepszego Polaka w cyklu Grand Prix?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL