Najnowsze Wyniki/Kalendarz
reprezentacja Polski przed pierwszym dniem finału SoN 2019WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: reprezentacja Polski przed pierwszym dniem finału SoN 2019.

Żużel. Marek Cieślak jednak zostaje z kadrą! Przedłuży kontrakt, a do sztabu dołączy Rafał Dobrucki

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Zwrot w sprawie wygasającego kontraktu trenera Cieślaka z żużlową reprezentacją Polski. Zanosiło się na to, że nie otrzyma on propozycji przedłużenia umowy. Nastąpiła jednak zmiana koncepcji. PZM woli ewolucję od rewolucji.

Od kilku tygodni zanosiło się na to, że trener Marek Cieślak pożegna się z funkcją menedżera żużlowej reprezentacji. Zwolennikiem tego rozwiązania był przede wszystkim honorowy prezes PZM Andrzej Witkowski. Sugerował, że czas na zmianę warty i postawienie na młodszego Rafała Dobruckiego. Zresztą podobnej decyzji spodziewał się sam Cieślak, który w poniedziałkowym magazynie "Bez hamulców" otwarcie przyznawał, że spodziewa zakończenia pracy z kadrą.

Tymczasem nastąpił nieoczekiwany zwrot w sprawie i doświadczony szkoleniowiec otrzyma propozycję przedłużenia umowy o rok. Cel pozostanie niezmienny - wygranie Speedway of Nations. Cieślakowi do tej pory się to nie udało, więc dostanie kolejną szansę. PZM i Andrzej Witkowski zmienili zdanie, wychodząc z założenia, że kadrze potrzebna jest ewolucja, a nie rewolucja. Do sztabu dołączy też Rafał Dobrucki, który samodzielnie poprowadzi reprezentację od sezonu 2021.

Żużel. Oficjalnie: poznaliśmy rezerwowych cyklu Grand Prix! W tym gronie jest Bartosz Smektała! CZYTAJ WIĘCEJ!

Plusy takiego rozwiązania są dwa. Cieślak spróbuje raz jeszcze wygrać SON, co byłoby najlepszym spięciem jego pięknej przygody z żużlową reprezentacją. Dobrucki poczeka jeszcze rok, ale za to z bliska będzie się przyglądał pracy z pierwszą drużyną i jeszcze bardziej wdroży się w temat. Wydaje się więc, że PZM podjął najlepszą decyzję.

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Plusy i minusy weekendu. Zmarzlik pojechał po złoto jak profesor. Klindt udowodnił, że Michelsen nie kłamał

ZOBACZ WIDEO: Baron: KSM? W piłce jest Barcelona. Żużel też jej potrzebuje

Czy pozostanie Marka Cieślaka w reprezentacji to dobry ruch?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (33):

Wszystkie komentarze (33)

Komentarze (33)

×
    Wszystkie komentarze (33)
    PRZEJDŹ NA WP.PL