Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz Świdnicki, Josh GrajczonekWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Mateusz Świdnicki, Josh Grajczonek.

Żużel. Trwa budowanie kadry Polonii Bydgoszcz. Warunki kontraktu ustalił Josh Grajczonek

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Działacze ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz przygotowują się do startów w Nice 1. Lidze Żużlowej. We wtorek pochwalili się zatrzymaniem kolejnego zawodnika. Warunki kontraktu z bydgoskim klubem ustalił Josh Grajczonek.

- "Jasiu" zostaje w ZOOleszcz Polonii! Kolejnym zawodnikiem, który zdecydował się pozostać na kolejny rok w Bydgoszczy i uzgodnił warunki startów na sezon 2020 jest posiadający polskie obywatelstwo Josh "Jasiu" Grajczonek! Kompletowanie drużyny trwa - poinformowali przedstawiciele ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz za pośrednictwem Facebooka.

Czytaj także: Grzegorz Walasek zmieni klub? Do porozumienia z Ostrovią daleka droga. Działacze nie nagną zasad

W tym sezonie Josh Grajczonek wystąpił w szesnastu meczach bydgoskiej Polonii. Australijczyk z polskim obywatelstwem zainkasował w nich średnią biegopunktową równą 2,218. To ósmy wynik w klasyfikacji żużlowców startujących w najniższej polskiej klasie rozgrywkowej.

Już wcześniej bydgoscy działacze porozumieli się w sprawie dalszej współpracy z takimi zawodnikami jak Kamil Brzozowski i Dimitri Berge  Nieoficjalnie mówi się o tym, że w Polonii chcą zostać wszyscy zwodnicy, którzy wywalczyli awans do Nice 1. Ligi Żużlowej. Póki co ważne umowy na przyszły sezon mają Matic Ivacic, Valentin Grobauer, Ondrej Smetana oraz juniorzy - Tomasz Orwat i Mateusz Jagła.

Czytaj także: Nadciąga Mrozek. Prezes PGG ROW-u zdradza, że 99 procent składu zamknięte

ZOBACZ WIDEO: Frątczak chętnie wziąłby Falubaz

Czy Josh Grajczonek będzie krajowym liderem Polonii Bydgoszcz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (21):

 • Gigant Zgłoś
  Polonia potrzebuje wzmocnien w przeciwnym razie dlugo w Nice PLZ nie pojezdzi. Ten sam sklad to za malo...
  • Big Lebowski Zgłoś
   Od momentu awansu ruch w interesie jest olbrzymi. Pan Jurek ma w czym wybierać. Kilku mocnych żużlowców zgłosiło akces, lecz po wysłuchaniu Ich żądań finansowych musiał im
   Czytaj całość
   podziękować. Na turniej kończący sezon zaprosił więc zawodników, których będzie mógł zatrudnić bez obawy o finanse. Blisko klubu jest też D.Bellego. O ile nie jest już klepnięty, podobnie jak obaj juniorzy z Z.G. którzy startowali na S2 w niedzielę. Kandydatury Rosjan podobno brane są pod uwagę tylko jako koło ratunkowe w razie fiaska negocjacji z innymi żużlowcami. Już niebawem wszystko będziemy wiedzieli. Jedno jest pewne, że J.Kanclerz skleci dobry i waleczny skład. Pzdr!
   • Jazz4 Zgłoś
    Tylko nie Kudriaszow widać że 1 liga go przerasta. Ośmiopunktowców mamy już komplet a potrzeba nam lidera na 11 pkt w meczu. Do tego koniecznie dwójka juniorów. Mogą być Tonder i
    Czytaj całość
    Bartoch (lub Osyczka) bo Orwat stoi w miejscu choć bym go nie skreślał może wywalczy miejsce w składzie?
    Wszystkie komentarze (21)

    Komentarze (21)

    ×
     Wszystkie komentarze (21)
     PRZEJDŹ NA WP.PL