Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marta PółtorakNewspix / Piotr Charchula / Na zdjęciu: Marta Półtorak

Marta Półtorak. Półtora okrążenia: Zmarzlik, to kandydat na multimedalistę IMŚ. Drabikowi uderzyła do głowy sodówka

 Redakcja
Redakcja
Bardzo fajnie przedstawiliście na waszych łamach zestawienie dwóch mistrzów świata. Bartka - seniorów i Maksyma Drabika - juniorów i ich dwa różne podejścia do sportu, być może życia - pisze w swoim najnowszym felietonie Marta Półtorak

"Półtora okrążenia" to cykl felietonów Marty Półtorak, byłej prezes Stali Rzeszów.

***
Bartosz Zmarzlik jest w cyklu Grand Prix od 2016 roku. Na swoim koncie ma już krążki z wszystkich kruszców i właściwie tylko raz, o ile tak to można nazwać powinęła mu się noga, ponieważ zajął piąte miejsce.

Chociaż większość naszych żużlowców podobny rezultat wzięłaby z pocałowaniem ręki. Jak na 24-latka, to imponująca kolekcja. Ciekawe jest też to, że osiągamy sukcesy drużynowe, a na kolejnego po Tomaszu Gollobie polskiego mistrza świata czekaliśmy aż dziewięć lat. Przed Tomkiem był Jerzy Szczakiel, którego sukces powtórzono po dwudziestu siedmiu sezonach.

ZOBACZ WIDEO: Grzegorz Zengota: nie jestem zadowolony z postępów leczenia. W nogę wdało się zakażenie


CZYTAJ TAKŻE: Discovery vs. BSI. Amerykańska spółka chce odbić cykl z rąk Anglików

Te odstępy są zaskakujące. Trudno powiedzieć czemu Polacy zgromadzili do tej pory zaledwie trzy złota. Jeśli nic się nie wydarzy Bartek ma wszystko, aby stać się multimedalistą Grand Prix. Widzę u niego szereg czynników, które dają nadzieję, że jeszcze długi czas będzie nas raczył taki świetnymi wynikami.

Ma pokorę, spokój, odpowiednich ludzi u boku, rodzinę uchylającą mu nieba i pomagającą na każdym kroku. Nic tylko siadać na motocykl i podążać za kolejnymi laurami dla siebie i kraju. Nie powiedziałabym, że jest zaprogramowany na sukces. Nikomu nie można przecież wrzucić płytki do jakiejś szufladki. Do tego dochodzi katorżnicza praca połączona ze szczyptą talentu i efekty są widoczne.

Droga po ten tytuł nie była usłana różami. On był okupiony wielkim wysiłkiem. Bartek przecież nie prowadził w klasyfikacji od początku do końca. Przez calutki sezon trwała zażarta walka o koronę IMŚ, w kontakcie było kilku żużlowców i trzeba było się popisać silnych charakterem. Presja do udźwignięcia była ogromna. Tutaj ostatni turniej w Toruniu nie był formalnością, jak czasami się zdarzało. Bartek musiał postawić kropkę nad "i" na swojej ziemi.

Bartosz raczej o tym nie myśli, ponieważ jest jeszcze młodym człowiekiem, ale jeśli zapragnie być drugim Gregiem Hancockiem, to ma spory zapas lat, aby wyśrubować wszelkie rekordy na arenie międzynarodowej. Na razie widać w nim tę młodzieńczą radość. Sprawia wrażenie jakby ten sport nigdy nie miał mu się znudzić.

CZYTAJ TAKŻE: Zmarzlik w elitarnym gronie. Razem z nim Jonsson, Havelock i Crump

Bardzo fajnie przedstawiliście na waszych łamach zestawienie aktualnych mistrzów świata spod biało-czerwonej bandery. Bartka - seniorów i Maksyma Drabika - juniorów i ich dwa różne podejścia do sportu, być również może życia. Jeden twardo stąpający po ziemi, a drugi, któremu sodówka uderza do głowy. Jeden ceni sobie przywiązanie do rodziny i darzy ją szacunkiem, innemu wydaje się, że jest w stanie sam góry przenosić. Tak to niestety działa. 

Życzmy więc Zmarzlikowi żeby jeździł cało, zdrowo, nie przydarzały mu się kontuzje, wypadki losowe, no bo powiedzmy sobie szczerze i wprost. Nigdy nie wiadomo, co jest człowiekowi pisane. Zawału można dostać nawet grając w szachy.

Marta Półtorak

KUP BILET NA 2020 PZM WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND (PGE NARODOWY, 16.05.2020)

Czy Bartosz Zmarzlik pobije osiągnięcia na arenie międzynarodowej Tomasza Golloba?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (64):

 • waldzior Zgłoś
  Ja nie wiem o co cała ta dołująca dyskusja. Każda rodzina jest inna i każdy człowek jest inny tak samo jak jeden nie zabije muchy a drugi z zimną krwią zmasakruje drugiego człowieka.
  Czytaj całość
  To że Bartek ma super układy z rodzicami nie oznacza że każda rodzina jest taka sama. Odpindolcie się od Maxa bo to są jego sprawy rodzinne i na pewno to wyjdzie mu na dobre. Jak jemu wyjdzie na dobre to i polski speedway na tym skorzysta. Ja wiem że temu portalowi trudno będzie podjąć taką decyzję bo mają na pieńku z Drabikiem, szczególnie pewien lubiany przez większość czytelników redaktor niejaki Pan O.
  • surge Zgłoś
   Nie wiem o co się można doczepić u Drabika? Gość ma taki luzacki styl bycia i niech się nie zmienia. Na torze jest fantastycznym zawodnikiem i może kiedyś dołączy do grona mistrzów?
   Czytaj całość
   W finale Eligi pokazał kawał dobrego żużla. Do tego zdobył tytuł IMŚJ. Czego chcieć więcej?? Gdyby miał złe podejście to nie osiągnąłby w żużlu tego, co teraz ma.
   • Za Wybrzeze raz Zgłoś
    Co daje wam prawo do mowienia Maksowi ze bronienie swojej porywatnosci to sodowka? Styl mowienia dokladnie taki sam jak Slamer, prosto z mostu i na temat, Slawek tak samo by na takie zaczepki
    Czytaj całość
    najmanowi odpowiedzial wiec o co wam chodzi?
    Wszystkie komentarze (64)

    Komentarze (64)

     Wszystkie komentarze (64)
     PRZEJDŹ NA WP.PL