Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adrian GałaWP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Adrian Gała

Żużel. Kibice Startu mogą spać spokojnie. Adrian Gała zostaje w Gnieźnie!

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Serca kibiców Car Gwarant Startu Gniezno zabiły szybciej, gdy pojawiły się informacje o tym, że Adrianem Gałą interesuje się Orzeł Łódź. Mimo dobrej oferty prezesa Witolda Skrzydlewskiego, zawodnik zdecydował się zostać w macierzystym klubie.

Adrian Gała jest drugim krajowym zawodnikiem, który porozumiał się z działaczami Car Gwarant Startu Gniezno w sprawie reprezentowania czerwono-czarnych barw w rozgrywkach Nice 1. Ligi Żużlowej 2020. Wcześniej uczynił to Oskar Fajfer. Ponadto kierownictwo Startu uzgodniło warunki dalszej współpracy z Juricą Pavlicem, Oliverem Berntzonem i Frederikiem Jakobsenem. Można zatem rzec, że trzon zespołu gnieźnianie mają już gotowy.

Czytaj także: Fura szczęścia Matica Ivacica. Wyszedł cało z koszmarnej kraksy

Pozostanie Gały w Starcie nie było tak oczywiste, jak w poprzednich latach. Dobre wyniki wychowanka klubu z pierwszej stolicy Polski zostały zauważone między innymi przez prezesa Orła Łódź Witolda Skrzydlewskiego. Spore znaczenie miał z pewnością również fakt, że Gała dobrze czuł się na łódzkim owalu. Ostatecznie jednak 24-latek podziękował za tę ofertę i postawił na kontynuowanie kariery w Car Gwarant Starcie Gniezno. 

Od momentu powstania GTM Startu, drużyna czerwono-czarnych co roku notuje dobre wyniki. Najpierw był awans na zaplecze PGE Ekstraligi, a później zespół dwukrotnie uzyskiwał przepustki do play-offów Nice 1. Ligi Żużlowej. Jeżeli sprawdzą się informacje, które do nas docierają, to w nadchodzącym sezonie gnieźnianie znów będą mieli skład, który powinien zagwarantować przynajmniej miejsce w pierwszej czwórce pierwszoligowych zmagań.

Czytaj także: Trwa budowanie kadry Polonii Bydgoszcz. Warunki kontraktu ustalił Josh Grajczonek


ZOBACZ WIDEO: Drozd ostro o barażach: Luki, bałagan, regulamin jest za cienki

Czy Adrian Gała będzie krajowym liderem Car Gwarant Startu Gniezno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • doc holliday Zgłoś
  Bardzo dobry ruch!Łysy w drugiej lidze!
  • surge Zgłoś
   Tak długo jak klubem kieruje Rafael, tak długo Gała nie wystartuje przeciwko Startowi. Jeśli będzie chciał opuścić Gniezno to trafi do innej ligi.
   • Bartazz_G-no Zgłoś
    Proponuję wymianę w tym roku również z Poznaniem tak jak było w tym sezonie. My damy wam Jakobsena a od was weźmiemy Bellego. Panie Rafael, weź to pod uwagę! Marcin Nowak za Mirka
    Czytaj całość
    Jabłońskiego to też dobry pomysł. Suma summarum - kolejny sezon 2020 walka o playoffy i zakończenie sezonu na maks 3 miejscu - to nam się szykuje. Bez konkretnego wzmocnienia typu Ljung czy Lebiedew Gniezno będzie cały czas trzymać podobny poziom, na pewno za słaby dla Torunia który zobaczycie, nie ma bata, po roku przerwy wróci i tak do Ekstraligi.
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL