Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oliver Berntzon WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Oliver Berntzon

Żużel. Sukces Car Gwarant Startu Gniezno. Zatrzymał Olivera Berntzona na kolejny sezon

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Coraz lepsze wyniki Olivera Berntzona sprawiły, że zaczęły się nim interesować różne kluby. Szwed nie zamierza jednak ruszać się z Car Gwarant Startu Gniezno. Zadeklarował, że w nadchodzącym sezonie nadal będzie bronił czerwono-czarnych barw.

Oliver Berntzon ma ważny kontrakt z Car Gwarant Startem Gniezno na przyszły sezon, ale mimo to dość długo nie było pewne, czy będzie kontynuował współpracę z tym klubem. Szwedzkim żużlowcem interesowało się bowiem kilka zespołów z Nice 1. Ligi Żużlowej. Według naszych ustaleń, pozyskanie Skandynawa rozpatrywały kluby z Tarnowa, Gdańska oraz Ostrowa Wielkopolskiego. Najbardziej zdeterminowani mieli być działacze Arged Malesa TŻ Ostrovii.

Czytaj także: Unia Leszno inwestuje w Szymona Szlauderbacha. Wyśle go do Australii

Próby wyciągnięcia Berntzona ze Startu to już historia. Szwed uścisnął dłoń Rafaela Wojciechowskiego, ustalając z nim, że nadal będzie zdobywał punkty dla drużyny z pierwszej stolicy Polski. Jest to bez wątpienia świetna informacja dla miłośników gnieźnieńskiego speedwaya. Ten zawodnik z roku na rok punktuje coraz lepiej, wobec czego można liczyć na to, że w przyszłym roku dorośnie do poziomu lidera z prawdziwego zdarzenia.

Czytaj także: Fura szczęścia Matica Ivacica. Wyszedł cało z koszmarnej kraksy

Car Gwarant Start Gniezno ma już czterech seniorów na przyszły sezon. Oprócz Olivera Berntzona, warunki dalszej współpracy ustalili Frederik Jakobsen, Oskar Fajfer i Jurica Pavlic. Zgodnie z przewidywaniami, o żadnej rewolucji kadrowej w Gnieźnie nie ma mowy. Działacze stawiają na sprawdzonych zawodników, którzy zdążyli już zbudować zaufanie wśród lokalnych sponsorów i kibiców.

ZOBACZ WIDEO: Drozd ostro o barażach: Luki, bałagan, regulamin jest za cienkiTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Oliver Berntzon będzie liderem Startu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL