Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Peter LjungWP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Peter Ljung

Żużel. Oficjalnie: Peter Ljung zostaje w Unii Tarnów!

Dawid Borek
Dawid Borek
Peter Ljung nigdzie się nie wybiera. Jeden z najlepszych zawodników Nice 1.LŻ ustalił warunki aneksu finansowego z Unią Tarnów i zostaje w tym klubie na kolejny sezon.

- Mam ważny kontrakt z Unią. Musimy jednak osiągnąć porozumienie, jak to się uda to zostanę, bo lubię klub i wszyscy wokół klubu są dla mnie mili. Zobaczymy co się stanie - mówił nam niedawno Peter Ljung (więcej TUTAJ).

Były stały uczestnik cyklu Grand Prix przed rokiem związał się z Unią Tarnów kontraktem na dwa lata. Przed kolejnym sezonem strony musiały jednak ustalić warunki aneksu finansowego, co też się stało.

Już oficjalnie wiadomo, że Peter Ljung nie zmienia pracodawcy i w sezonie 2020 nadal będzie startował dla Unii Tarnów. Będzie to dla niego piąty rok w barwach Jaskółek - wcześniej jeździł dla tarnowian w latach 2007-2008, 2017 i 2019.

Dodajmy, że w zespole z Tarnowa nadal będzie rozwijał się Mateusz Cierniak, który zdecydował się na pozostanie w macierzystym klubie mimo zainteresowania drużyn z PGE Ekstraligi (więcej TUTAJ). Wcześniej warunki kontraktu ustalił też Daniel Kaczmarek.

W tegorocznym sezonie Nice 1.LŻ Peter Ljung notował średnio 2,339 punktu na wyścig. Z takim wynikiem został sklasyfikowany na 3. miejscu w rankingu najskuteczniejszych żużlowców rozgrywek.

ZOBACZ WIDEO: Madsen wysyłał innym sms-y zanim dogadał się z Włókniarzem

Czy w sezonie 2020 Ljung będzie liderem Unii Tarnów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

Wszystkie komentarze (20)

Komentarze (20)

    Wszystkie komentarze (20)
    PRZEJDŹ NA WP.PL