WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Protasiewicz najlepszy w Rawiczu

Damian Gapiński
Damian Gapiński
Piotr Protasiewicz wygrał półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu. Zawodnik Falubazu Zielona Góra zdobył 13 punktów i wyprzedził Krzysztofa Kasprzaka z Unii Leszno, który zdobył również 13 punktów.

Dopiero szóste miejsce po słabszym początku zawodów zajął Tomasz Gollob. Niespodzianką jest awans na pozycji rezerwowego juniora Unii Leszno - Sławomira Musielaka, który w dodatkowym biegu pokonał Łukasza Jankowskiego (PSŻ Milion Team Poznań).

Bieg po biegu:
1. Jabłoński, Musielak, Świderski, Świst
2. Jeleniewski, Baliński, Gollob, Cieślewicz
3. Szczepaniak, Buczkowski, Miedziński, Chrzanowski
4. Protasiewicz, Kasprzak, Jankowski, Dobrucki
5. Świderski, Jeleniewski, Jankowski, Buczkowski
6. Kasprzak, Musielak, Szczepaniak, Cieślewicz (d4)
7. Protasiewicz, Miedziński, Gollob, Jabłoński
8. Baliński, Świst, Dobrucki, Chrzanowski
9. Miedziński, Dobrucki, Świderski, Cieślewicz
10. Jeleniewski, Chrzanowski, Protasiewicz, Musielak
11. Kasprzak, Jabłoński, Baliński, Buczkowski
12. Gollob, Jankowski, Szczepaniak, Świst (d3)
13. Kasprzak, Gollob, Chrzanowski, Świderski (w)
14. Miedziński, Baliński, Jankowski, Musielak
15. Jabłoński, Jeleniewski, Dobrucki, Szczepaniak
16. Protasiewicz, Buczkowski, Cieślewicz, Świst (w)
17. Protasiewicz, Świderski, Baliński, Szczepaniak
18. Gollob, Musielak, Buczkowski, Dobrucki (w)
19. Jabłoński, Chrzanowski, Jankowski, Cieślewicz
20. Miedziński, Kasprzak, Jeleniewski, Świst (d/start)

21. Musielak, Jankowski

Klasyfikacja końcowa:
1. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) - 13 (3,3,1,3,3)
2. Krzysztof Kasprzak (Unia Leszno) - 13 (2,3,3,3,2)
3. Adrian Miedziński (Unibax Toruń) - 12 (1,2,3,3,3)
4. Krzysztof Jabłoński (Start Gniezno) - 11 (3,0,2,3,3)
5. Daniel Jeleniewski (Atlas Wrocław) - 11 (3,2,3,2,1)
6. Tomasz Gollob (Caelum Stal Gorzów) - 10 (1,1,3,2,3)
7. Damian Baliński (Unia Leszno) - 9 (2,3,1,2,1)
8. Piotr Świderski (Unia Tarnów) - 7 (1,3,1,w,2)
---------------------------------------------------------------------------
9. Sławomir Musielak (Unia Leszno) - 6+3 (2,2,0,0,2)
10. Łukasz Jankowski (PSŻ Milion Team Poznań) - 6+2 (1,1,2,1,1)
11. Krzysztof Buczkowski (Polonia Bydgoszcz) - 5 (2,0,0,2,1)
12. Mateusz Szczepaniak (PSŻ Milion Team Poznań) - 5 (3,1,1,0,0)
13. Tomasz Chrzanowski (Polonia Bydgoszcz) - 5 (0,0,2,1,2)
14. Rafał Dobrucki (Falubaz Zielona Góra) - 4 (0,1,2,1,w)
15. Piotr Świst (Speedway Polonia Piła) - 2 (0,2,d,w,d)
16. Dawid Cieślewicz (Start Gniezno) - 1 (0,d,0,1,0)
17. Norbert Kościuch (PSŻ Milion Team Poznań) - 0 (ns)

Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (69):

    Pokaż więcej komentarzy (66)
    PRZEJDŹ NA WP.PL