Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jarosław HampelWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Jarosław Hampel

Żużel. Jarosław Hampel niczego nie obiecuje. Chce wrócić do wysokiej formy

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
- Chcę udowodnić, że nadal jestem wartościowym zawodnikiem, który potrafi jeździć na wysokim poziomie - mówi Jarosław Hampel. Walka o miejsce w składzie Fogo Unii? - Wszystko rozstrzygnie się na wiosnę – dodaje były dwukrotny wicemistrz świata.

Za Jarosławem Hampelem bardzo przeciętny, żeby nie powiedzieć, słaby sezon. Dopiero trzydziesta średnia w PGE Ekstralidze na poziomie 1,571 punktu. Występy poniżej oczekiwań w SEC, brak awansu do finału IMP. Długo można by tak wyliczać. - Indywidualnie ten rok był dla mnie naprawdę ciężki. Wszystko zaczęło się od kontuzji odniesionej w eliminacji Złotego Kasku. Później doszła do tego zmiana tunera, sześć tygodni przerwy, której nie udało się nadrobić - wyjaśnia Hampel.

Na pocieszenie pozostaje Hampelowi kolejny złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. - Ustrzeliliśmy hat-tricka, co na pewno nie jest łatwym wyczynem. Indywidualnie sezon był kiepski, ale drużynowo wypełniliśmy cel - zaznacza 37-letni żużlowiec. Hampelowi mocno we znaki dało się przejście na emeryturę Jana Anderssona. - Piętnaście lat jeździłem na silnikach od tego tunera. Teraz musiałem poznawać zupełnie inną charakterystykę silników. Cały czas z tym walczyłem, stąd też takie nierówne wyścigi. Potrafiłem wygrać, by za chwilę przyjechać do mety czwarty - wyjaśnia Hampel.

Trzykrotny medalista IMŚ przed nowym sezonem nie składa żadnych deklaracji, poza tym, że będzie ciężko pracował nad powrotem do wysokiej formy. - Bardzo chcę udowodnić, że jestem nadal wartościowym zawodnikiem, który potrafi punktować na wysokim poziomie. - podkreśla Hampel, a na pytanie, czy nie boi się konkurencji w składzie Fogo Unii Leszno w sezonie 2020 odpowiada trochę wymijająco. - Chcę zostać w drużynie. Miejsce  składzie? Wszystko wyjaśni się na wiosnę. Teraz trzeba solidnie przepracować zimę. Wszystko okaże się jak wyjedziemy na tor. Dla mnie podstawa to powrót do wysokiej formy. Jak do niej wrócę, to będę mógł mówić o planach. Wcześniej nie ma sensu niczego obiecywać - kończy Jarosław Hampel.

Zobacz także: Pardubice przeklęte dla Dominika Kubery
Zobacz także: Dobrucki skupi się na kadrze, ale pracy w klubie nie wyklucza

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu ZmarzlikowiAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Jarosław Hampel wywalczy miejsce w składzie Fogo Unii Leszno w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Jarek to coś przeszedł po urazie po złotym kasku.Aby odzyskać swój potencjał dużo kosztowało wyrzeczenia i pracy abyś uzyskał to co reprezentujesz, Kolejnych sezonach aby omijały
  Czytaj całość
  urazy ciebie twój potencjał jaki posiadasz zawsze szedł w górę Powodzenia,
  • Rybnik to Pany Zgłoś
   jarek za cienki jestes na leszno witamy w Rybniku:)
   • SpartyFan Zgłoś
    O ile mnie pamięć nie myli byłem na Smoczyku gdzie jako rezerwowy w barwach pilan wystawiony był Jarek Hampel. Miał chyba z 16 lat. W tym dniu nie wystartował, ale (znowu chyba) zebrał
    Czytaj całość
    trochę gwizdów podczas prezentacji. Pewnie za to, że do licencji nie przystąpił w Lesznie. Kawał czasu, ale to nadal gość, którego stać na naprawdę dobry poziom w EL. Powodzenia Jarek!
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    PRZEJDŹ NA WP.PL