Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Kasprzak i Anders Thomsen uciekają Piotrowi ProtasiewiczowiWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak i Anders Thomsen uciekają Piotrowi Protasiewiczowi

Żużel. Złoty Kask. Kasprzak zrobił to, co jego ojciec. Kolejne podium Protasiewicza

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
W piątek w Gdańsku Krzysztof Kasprzak sięgnął po pierwszy Złoty Kask w karierze. Doświadczony zawodnik wzbogacił więc kolekcję krajowych tytułów. Pierwsze podium w tych zawodach zanotował Jakub Jamróg, a już siódme Piotr Protasiewicz.

Był już indywidualnym mistrzem Polski seniorów, drużynowym mistrzem Polski, zdobywcą tytułu w parach wśród seniorów i juniorów, a także sięgnął po Srebrny Kask. Wśród bogatej kolekcji krajowych tytułów brakowało u Krzysztofa Kasprzaka Złotego Kasku. W wieku 35-lat udało mu się wreszcie sięgnąć po to trofeum w piątek na torze w Gdańsku. Żużlowiec truly.work Stali Gorzów wygrał wszystkie wyścigi i bezapelacyjnie zwyciężył w całych zawodach.

CZYTAJ: Marian Maślanka: Kasprzak nie jest dla Stali sprawą życia lub śmierci

Dla Kasprzaka sukces ten ma jeszcze jedno ważne znaczenie. W 1987 roku (na dystansie czterech rund) po najcenniejszy z Kasków sięgnął jego ojciec, Zenon Kasprzak. Syn już przebił go osiągnięciami w ZK, bowiem ma też dwa trzecie miejsca, z kolei senior jedno takie. Dodajmy, że poprzednio na najniższym podium Krzysztof stawał w latach 2007 i 2009.

Drugi w Gdańsku był Jakub Jamróg, dla którego to najwyższe miejsce w historii startów w ZK i pierwsze "pudło". Znacznie częściej w pierwszej trójce bywa Piotr Protasiewicz. Zwycięzca z 2001 roku dokonał tego już po raz siódmy i po raz czwarty zajął w tej imprezie miejsce trzecie. Tyle samo razy na podium stawali też Roman Jankowski i Janusz Kołodziej. Najczęściej Tomasz Gollob - ośmiokrotnie, z czego w siedmiu przypadkach na najwyższym stopniu.

Czołówka tabeli wszech czasów Złotego Kasku (1961-2019):

L.p.ZawodnikI miejsceII miejsceIII miejsceSuma
1.Tomasz Gollob7108
2.Roman Jankowski3227
3.Edward Jancarz3216
4.Janusz Kołodziej3137
5.Zenon Plech3104
6.Przemysław Pawlicki3014
7.Jacek Gollob2103
8.Antoni Woryna2013
...
13.Piotr Protasiewicz1247
24.Krzysztof Kasprzak1023
51.Jakub Jamróg0101


ZOBACZ WIDEO: Madsen wysyłał innym sms-y zanim dogadał się z WłókniarzemAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy w 2020 roku Krzysztof Kasprzak wywalczy awans do GP 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL