Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Smektała WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Smektała

Żużel. Bartosz Smektała nie będzie rezerwowym w Fogo Unii. Zespół nie zamierza korzystać z "ósemki"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Nie będziemy stosować wariantu z ośmioosobowym składem - zdradził nam Bartosz Smektała. W tej sytuacji z zespołu aktualnego Drużynowego Mistrza Polski musiałby odejść jeden z seniorów.

Fogo Unia Leszno zdobyła trzy złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski z rzędu. Po zakończeniu sezonu 2019 władze "Byków" zapowiedziały chęć dalszej współpracy z wszystkimi żużlowcami z tegorocznej kadry. Zrodziło to jednak pewien problem, bo Bartosz Smektała w roku 2020 będzie już seniorem.

W tej sytuacji przed Smektałą rysuje się wizja jazdy jako rezerwowy. Od momentu wprowadzenia przepisu o ósmym zawodniku w PGE Ekstraligi, leszczynianie konsekwentnie rezygnowali z opcji korzystania z dodatkowego żużlowca.

Czytaj także: Smektała wystąpił w Rybniku mimo choroby

- Nie myślę o numerze ósmym. Jestem po rozmowie z klubem i wiem, że Fogo Unia nie chce korzystać z tego wariantu. Dlatego nie nastawiam się na to, że będę rezerwowym - powiedział nam Smektała.

ZOBACZ WIDEO: Frątczak chętnie wziąłby Falubaz

Wypowiedź Smektały jest o tyle ciekawa, że wcześniej władze Fogo Unii twierdziły, że przyszłość Brady'ego Kurtza czy Jarosława Hampela w klubie jest pewna. Wydaje się jednak, że któryś z nich będzie jednak musiał zrobić miejsce Smektale. - Trudno mi powiedzieć, kto miałby odejść. Po rozmowach mogę tylko powiedzieć, że dostałem jasno do zrozumienia, że my nie będziemy stosować wariantu z ośmioosobowym składem - dodał zawodnik Fogo Unii.

Czytaj także: Szymański zabrał głos ws. zwolnień lekarskich

Smektała kontraktu z aktualnym mistrzem Polski jeszcze nie podpisał, ale to tylko kwestia czasu. - Kontrakty możemy podpisywać w listopadzie. Jednak jestem po rozmowie z prezesem, podaliśmy sobie rękę. Myślę, że u mnie i prezesa Rusieckiego ta ręka jest ważniejsza niż podpis na dokumencie - podsumował.Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Który z zawodników powinien odejść z Fogo Unii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • KACPER.U-L. Zgłoś
  Smyk kozaczek z Hybrydy ale ze wszystkimi palcami u nóg żadnym rezerwowym nie będzie gdyż rezerwowi nie mają prawa tego bezczelnego wybierania sobie rywala do PO.Razem z tym byczym
  Czytaj całość
  kozaczkiem ale już bez jednego palca czyli Kubsonem będą jak zwykle cofać się w rozwoju w lidze,że o tym ślinotoku we wpisach nie wspomnę.Trzymaj gaz Smyku.
  • Sebol Zgłoś
   Smyku 2020, Kubi -2021 i Leszno pojedzie krajowy składem. Do boju byki, bawimy się dalej w kolekcjonowanie złota. Jedziemy, miażdżymy
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Bartek pięknym akcentem zakończyłeś etap juniora wielkie brawa. Kolejny sezon to już senior,Masz słuszność że nie chcesz być nr 8 siedzieć na ławie .Chcąc być kimś na torze i
    Czytaj całość
    dobrze punktować musisz mieć stałe miejsce wskładzie.Powodzenia.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    PRZEJDŹ NA WP.PL