Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał Karczmarz i Stanisław Chomski WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Rafał Karczmarz i Stanisław Chomski

Żużel. Kolejny sezon ostatnim w karierze Karczmarza? "To jeden wielki znak zapytania"

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Przy okazji rewanżowego meczu barażu o miejsce w PGE Ekstralidze Rafał Karczmarz przyznał, że on również czeka na zaległe pieniądze od Stali Gorzów. Junior poważnie zastanawia się, czy po kolejnym sezonie nie zakończyć kariery.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Drugi pogrom Arged Malesa TŻ Ostrovii stał się faktem. Po triumfie 60:30 u siebie truly.work Stal Gorzów wygrała w Ostrowie 57:33 i bez jakichkolwiek problemów obroniła miejsce w PGE Ekstralidze. Mimo wysokich zwycięstw w obu meczach Rafał Karczmarz zdobył w nich w sumie tylko 7 punktów i bonus. Junior z Gorzowa ogólnie nie ma za sobą udanego roku.

CZYTAJ WIĘCEJ: W Stali zdobył wszystko. Pomogła ona Kasprzakowi osiągnąć sukcesy

- Ten sezon był na pewno trudny dla mnie. Według mnie początek był rewelacyjny. Zdobywałem najwięcej punktów w mojej karierze w PGE Ekstralidze i to było motywacją. W połowie sezonu była klapa, nic nie pasowało. Motocykle, a w głowie mi gdzieś głupoty siedziały i to miało na to wpływ - przyznał Karczmarz w szczerej rozmowie z Karoliną Mikołajczyk z nSport+. 

Pod koniec wywiadu 20-latek zdradził, że i on czeka od Stali na zaległe pieniądze (wcześniej głośno powiedział o tym Krzysztof Kasprzak), a także mocno zastanawia się nad kontynuowaniem kariery zawodniczej. - To, co z przyszłym sezonem to jeden wielki znak zapytania. Trwają rozmowy z klubem i również czekam jak koledzy na rozliczenie. Kolejny sezon raczej będzie moim ostatnim w karierze - przyznał junior Stali.

Karczmarz reprezentuje macierzysty klub od 2016 roku (zanotował jeden mecz). W tamtym sezonie ścigał się przede wszystkim na zasadach "gościa" w Stali Rzeszów. Podstawowym i przy tym najlepszym młodzieżowcem gorzowskiej drużyny jest od 2017 roku. Zdobył z nią brąz (2017) i srebro (2018) w DMP. W tym roku zanotował wyraźny spadek osiągów w porównaniu do poprzednich dwóch lat, osiągając najsłabszą średnią biegową w karierze - 1,066.

CZYTAJ WIĘCEJ: Quiz. Sprawdź swoją wiedzę o żużlu!

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowyCzy zaskakuje Cię deklaracja Rafała Karczmarza, że sezon 2020 będzie jego ostatnim na żużlowych torach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (50):

Wszystkie komentarze (50)

Komentarze (50)

×
    Wszystkie komentarze (50)
    PRZEJDŹ NA WP.PL