Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Finał SoN Bartosz Zmarzlik, Maksym Drabik WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Finał SoN. Bartosz Zmarzlik, Maksym Drabik.

Żużel. Będzie czystka w kadrze? Rok 2020 bez Janowskiego, Drabika i Pawlickich. To możliwe

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Jeśli działacze PZM i trener Marek Cieślak wytrwają w postanowieniu, to Maciej Janowski, Maksym Drabik, Piotr Pawlicki i Przemysław Pawlicki nie znajdą się w kadrze na sezon 2020. To będzie kara za wysłanie L-4.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Maciej Janowski i Maksym Drabik wysłali L-4 i nie pojechali w finale Złotego Kasku i meczu Polska - Reszta Świata. Piotr Pawlicki i Przemysław Pawlicki dzięki zwolnieniom lekarskim nie musieli startować w Złotym Kasku. Wymieniona przez nas czwórka znalazła się na cenzurowanym w PZM i sztabie reprezentacji. Trener Marek Cieślak jeszcze w sobotę mówił, że będzie chciał rozmawiać z Janowskim o jego absencji (chodzi o to, że Janowski w trakcie L-4 wrzucił na Instagrama zdjęcia z BMW Racing Experience - więcej przeczytasz TUTAJ), ale tak działacze, jak i szkoleniowiec pewne przemyślenia już mają.

Jeśli nic się nie zmieni, jeśli nie zmięknie serce szkoleniowca kadry i przewodniczącego GKSŻPiotra Szymańskiego (w PZM to on jest odpowiedzialny za kadrę), to wymieniona wyżej czwórka nie znajdzie się w kadrze na sezon 2020. Panowie nie będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu na Speedway of Nations, nie wystąpią też w towarzyskich spotkaniach reprezentacji.

Czytaj także: Cztery L-4 w kadrze. To jest chore
 
Ktoś powie, że przecież zawodnicy przedstawili zwolnienia, więc związek nie ma prawa ich zawieszać. Tyle tylko, że PZM na razie nie zakłada zawieszenia, a jedynie ostracyzm czwórki, która przedstawiła zwolnienia chorobowe. Działacze i trener mają już dość tego, że wciąż jedni i ci sami żużlowcy grają im na nosie. Piotr Pawlicki i Drabik już nie pierwszy raz przedstawili zwolnienia. Poza tym z zawodnikami co rusz są kłopoty. Przypomnijmy, że w pierwszym w tym roku meczu kadry Piotr Pawlicki i Janowski zaniedbali obowiązki wobec sponsora. Janowski zakrył jego logotypy, zakładając klubową kurtkę Sparty na kevlar. Pawlicki zakrył pagony z nazwą firmy wspierającej reprezentację.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi

Pomysł wykluczenia z kadry jest jednak przede wszystkim odpowiedzią na okoliczności, w jakich żużlowcy przedstawili zwolnienia. Dwóch z nich widziało się z trenerem Cieślakiem przed wysłaniem L-4 na Gali PGE Ekstraligi, ale żaden z nich nie zająknął się na temat absencji na meczu kadry. Szkoleniowiec o wszystkim dowiadywał się pocztą pantoflową. Szkoleniowiec mówił też, że Janowski i Drabik nie odbierali od niego telefonu, kiedy ten do nich dzwonił, żeby porozmawiać o przyczynach absencji. To też zrodziło wątpliwości co do czystości intencji zawodników.

Determinacja w przypadku ostracyzmu czterech zawodników to słowo klucz. Jeśli jej nie braknie, to za rok o miejsce w kadrze na SoN bić się będą Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Krzysztof Kasprzak, Bartosz Smektała, Dominik Kubera i Wiktor Lampart. Reprezentacja na tym nie straci, bo przecież Zmarzlik to jest nasz numer 1, a Dudek z powodzeniem zastępował Janowskiego w ostatniej edycji SoN w Togliatti.

Czy PZM powinien odsunąć czwórkę z L-4 z kadry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.
PRZEJDŹ NA WP.PL