Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcus BirkemoseWP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Marcus Birkemose

Żużel. Stal Gorzów o krok od zaskakującego transferu! Prezes Grzyb wygrał wyścig o duński diament

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Wszystko wskazuje na to, że Niels Kristian Iversen nie będzie jedynym Duńczykiem, który trafi tej zimy do truly.work Stali Gorzów. Z naszych informacji wynika, że klub osiągnął już porozumienie z 16-letnim Marcusem Birkemose.

Młody Duńczyk ma podpisać z gorzowskim klubem 5-letni kontrakt. W swojej ojczyźnie uważany jest za wielki talent. Gorzowianie mogą mówić o sporym sukcesie, bo w wyścigu o podpis Birkemose uczestniczyło kilka klubów z PGE Ekstraligi i Nice 1.LŻ. Wszystko wskazuje jednak na to, że najlepszych argumentów użyli właśnie gorzowianie.

Jaką rolę odegra Birkemose w truly.work Stali? Najpierw będzie mógł trafić pod numery 8 i 16 i zastępować jednego z seniorów. Gorzowianie traktują jednak ten ruch jako inwestycję w przyszłość. Od dłuższego czasu spekuluje się, że już wkrótce w najlepszej lidze świata na pozycji jednego z młodzieżowców będzie mógł startować obcokrajowiec. Gdyby tak się rzeczywiście stało, to Stal będzie doskonale przygotowana taki scenariusz.

Dodajmy, że Marcus Birkemose był w tym roku rewelacją ligi duńskiej, gdzie regularnie pokonywał lokalne gwiazdy. W trzech z pięciu meczów, w których wziął udział, był liderem Grindsted Speedway Elite. Wygrywał biegi z doświadczonymi i utytułowanymi żużlowcami, m.in. z Nielsem Kristianem Iversenem, Bjarne Pedersenem czy Peterem Kildemandem. W Danii mówią, że to prawdziwy diament. Gorzowianie będą musieli go tylko oszlifować.

Stal tym ruchem pokazuje, że myśli o przyszłości. Rafał Karczmarz po meczu w Ostrowie zadeklarował, że przyszły rok może być ostatnim w jego karierze. Gorzowianie chcieliby nadal stawiać na tego zawodnika, ale nie zamierzają robić nic na siłę. Liderem formacji młodzieżowej ma być Mateusz Bartkowiak. Do Gorzowa wróci także Kamil Nowacki. W klubie są także inni wychowankowie, a najlepiej rokuje Wiktor Jasiński. Birkemose to z kolei inwestycja, która może się zwrócić, kiedy dojdzie do zmian regulaminowych.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizmPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy ściągnięcie Marcusa Birkemose byłoby dobrym ruchem truly.work Stali?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (45):

Wszystkie komentarze (45)

Komentarze (45)

×
    Wszystkie komentarze (45)
    PRZEJDŹ NA WP.PL