Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Motor - Stal Andreas Jonsson za plecami Szymona Woźniaka WP SportoweFakty / Michał Chęć / Motor - Stal. Andreas Jonsson za plecami Szymona Woźniaka.

Żużel. Czy PGE Ekstraliga zlikwiduje baraże? Będzie poważna dyskusja nad sezonem 2021

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Truly.work Stal rozbiła w dwumeczu Arged Malesa TŻ Ostrovię (117:63). To sprawia, że jak bumerang wraca dyskusja na temat sensu rozgrywania barażu o PGE Ekstraligę. Władze ligi niczego nie wykluczają, ale sezonie 2020 wszystko będzie po staremu.

Losy barażu o PGE Ekstraligę rozstrzygnęły się po ósmym wyścigu rewanżowego spotkania w Ostrowie Wielkopolskim. Już wtedy truly.work Stal była pewna utrzymana w elicie. Tak naprawdę rywalizacja została obdarta z emocji po pierwszym meczu w Gorzowie, gdzie drużyna Stanisława Chomskiego wygrała 60:30. Ostrowianie robili, co mogli. Dzielnie walczyli, ale nie miało to większego przełożenia na zdobycze punktowe. Stal dzieliła i rządziła w obu meczach, także na torze w Ostrowie, który w trakcie sezonu 2019 dla ekip z pierwszej ligi był twierdzą nie do zdobycia.

Niektórzy uważają, że rozgrywanie barażu o PGE Ekstraligę od dawna nie ma sensu, bo pomiędzy ligami mamy przepaść. Czy w związku z tym będą zmiany? Władze rozgrywek nad tym tematem się pochylą. Na razie możemy być pewni jednego. - Przyszły rok co do regulaminu w tym zakresie jest jasny - mówi nam prezes PGE Ekstraligi Wojciech Stępniewski i dodaje, że baraże zostaną wtedy na pewno rozegrane w tej samej formule. To oznacza, że pierwsze spotkanie odbędzie się na torze drużyny z wyższej klasy rozgrywkowej.

Zobacz także: Mistrz świata z Rosji stara się o polskie obywatelstwo. Artiom Łaguta będzie drugim Rune Holtą?
Co dalej? Tego nie wiemy, bo jesteśmy właśnie w przededniu dużej dyskusji na temat regulaminu, który miałby funkcjonować od sezonu 2021. Przyszłość meczów barażowych stoi nad znakiem zapytania. Trudno przewidzieć, jakie zapadną ostatecznie rozstrzygnięcia.

W ciemno można jednak zakładać, że kluby ekstraligowe będą chciały, by z barażu zrezygnować. Powód? Finanse. Mecze z pierwszoligowcem nie cieszą się na tyle dużym zainteresowaniem ze strony kibiców, by wygenerować zysk dla klubu lub wyjść na zero. Zwłaszcza jeśli różnica w dwumeczu jest tak duża, jak w przypadku tegorocznych spotkań.
Zobacz także: Stal Gorzów o krok od zaskakującego transferu! Prezes Grzyb wygrał wyścig o duński diament

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"


 

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy PGE Ekstraliga powinna zrezygnować z barażu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Moim zdaniem baraże można rozgrywać jak najbardziej .Tylko w systemie ,,PO,, klub wyżej stojący w tabeli jedzie na pierwszy mecz do klubu niżej stojącego w tabeli.Można spodziewać się
  Czytaj całość
  większej widowni,Jaka miała miejsce w tym sezonie. Jest większe zaangażowanie zawodników do jazdy,
  • Hampelek Zgłoś
   Jest sens w ogóle dyskutować po tym sezonie? Przecież każdy rok jest inny i sytuacje na torze decydują o tym kto i jak mocno jest w te mecze zaangażowany. Gdyby w barażu jechał Rybnik,
   Czytaj całość
   co nie było niemożliwe to tego artykułu by nie było, bo ROW to jedyna drużyna, która chciała na siłę awansować.
   • KACPER.U-L. Zgłoś
    W życiu!Ręce precz od baraży!Wpisy tych dziewczyn w rajstopach z klinem z tych dwóch ośrodków żużlowych po wymienieniu się telefonami są bezcenne.Paranienormalni za darmo.Marnują
    Czytaj całość
    się tutaj:)A,jedni piszą nawet z tych kartonów.Więc za Chiny nie oddamy baraży!
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL