Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marcin Kościelski i Kamil Nowacki WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Marcin Kościelski i Kamil Nowacki

Żużel. Paradoks barażu o PGE Ekstraligę. Stal wygrała na torze, ale w kasie więcej ma Ostrovia

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Tuly.work Stal Gorzów rozbiła w barażu o PGE Ekstraligę Arged Malesa TŻ Ostrovię. Miała także lepszą frekwencję na domowym meczu, ale pod względem finansowym na całej rywalizacji lepiej wyszli ostrowianie.

Działacze Arged Malesa TŻ Ostrovii szacowali, że udział w barażach będzie ich kosztować w granicach 160 tysięcy złotych. Prezes Radosław Strzelczyk liczył, że klubowi uda się wyjść na zero, jeśli dopiszą kibice. Władze ostrowskiego klubu miały nadzieję na pełny stadion. - Pogoda dopisała i mieliśmy frekwencję w granicach 4000 widzów - mówi nam szef Ostrovii.

Kompletu widzów nie było, ale ostrowianie na barażu nie stracili. - Jesteśmy w trakcie liczenia, ale uważam, że udało nam się wyjść na zero. Sporo pomogli także nasi sponsorzy - tłumaczy Strzelczyk. Sukces finansowy Ostrovii wziął się przede wszystkim z wydatków na punktówkę dla zawodników. Działacze musieli zapłacić za zaledwie 68 punktów (z bonusami). To bardzo niewiele przy 133 ze strony truly.work Stali. Sytuacja gorzowian mogła być jeszcze trudniejsza, ale w regulaminie obowiązuje zapis, który mówi, że w przypadku meczów barażowych zawodnikowi klubu Ekstraligi przysługuje wynagrodzenie w wysokości 25 proc. stawki za zdobyty punkt lub bonus.

Zobacz także: Ostrovia chciała Kościucha i Huckenbecka. Oba transfery upadły. Będą rozmowy z Łoktajewem

- Podsumowanie już za nami. Do barażu musieliśmy dołożyć, bo Ostrovia zdobyła niewiele punktów. W tej sytuacji nie pomogły nam nawet niskie ceny biletów na przywitanie mistrza świata. Frekwencja w Gorzowie wyniosła około siedmiu tysięcy - tłumaczy nam prezes Marek Grzyb, dla którego to jasny sygnał, że trzeba pomyśleć, co dalej z meczami barażowymi. - Uważam, że należy się zastanowić, czy baraże mają sens, jeśli druga drużyna nie jest w ogóle zainteresowana jazdą w Ekstralidze - przekonuje szef Stali.

Ostrowianie od początku twierdzili jednak, że baraże sens mają, bo dla drużyny pierwszoligowej to nagroda za udany sezon. A straty finansowe klubu z wyższej klasy rozgrywkowej? Niektórzy twierdzą, że Stal mogła jechać lepiej i uniknąć zajęcia siódmej lokaty. Obie strony mają swoje racje. Pytanie tylko, co zrobi PGE Ekstraliga. W sezonie 2020 baraże na pewno będą. Później ich rozgrywanie stoi pod znakiem zapytania.

ZOBACZ WIDEO Różnica zdań w kwestii obcokrajowca pod numerem młodzieżowym. Chcemy ratować inne kraje, za chwilę obudzimy się z ręką w nocniku?

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy baraż o PGE Ekstraligę powinien być rozgrywany również w kolejnych sezonach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

 • Nope Zgłoś
  Trzeba było zająć wyższą pozycję ... nie może też być takiej różnicy w Ekstralidze, że ostatnia drużyna spada od razu, a drużyna która odstawała też, ale zdobyła KILKA
  Czytaj całość
  punktów więcej zostaje bez kary i opcji spadku
  • banc Zgłoś
   Wszystko jest w najlepszym porządku. Baraż jest nagrodą dla ekipy z I ligi i karą dla tej z ekstraligi.
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    P. Strzelczyk powinien się cieszyć że było tylu widzów .Przy takiej przegranej w pierwszym meczu z Gorzowem,,Jeżeli by GKSŻ posłuchała pańskiej rady.Pierwsze zawody na stadionie 1
    Czytaj całość
    Ligowca rewanż stadion ex ligowca, Można było by wtedy o jakimś zarobku z tych spotkań dla obydwóch klubów.Zawody były by ciekawsze.
    Wszystkie komentarze (10)

    Komentarze (10)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL