Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł MiesiącWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Paweł Miesiąc

Żużel. Paweł Miesiąc zbiera owoce dobrego sezonu w PGE Ekstralidze. Polak podpisał kontrakt w Kumla Indianernie

Michał Mielnik
Michał Mielnik
W 2019 roku Paweł Miesiąc fenomenalnie spisywał się na torach PGE Ekstraligi. 34-latek zajął 29. miejsce wśród najlepszych zawodników polskiej ligi. Tak dobra postawa zaowocowała kontraktem w zagranicznej lidze.

W kończącym się sezonie Paweł Miesiąc po ponad 10 latach nieobecności wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Wychowanek Stali Rzeszów w PGE Ekstralidze wywalczył 112 punktów łącznie z bonusami, co dało mu średnią biegopunktową równą 1,647. Przed sezonem niewielu wierzyło w Miesiąca, a 34-latek omal nie został niespodzianką sezonu na gali PGE Ekstraligi. Przegrał tylko o 2 punkty procentowe ze swoim klubowym kolegą Mikkelem Michelsenem

Zobacz także: Żużel. Dwie twarze polskiego złota. Jeden dla kariery zrobi wszystko, drugi wysyła L-4 i wyrzuca do kosza ofertę BSI

Bardzo dobra postawa Pawła Miesiąca w Polsce sprawiła, że 34-latkiem zainteresowali się przedstawiciele Kumla Indianerny w której to barwach Miesiąc będzie startował w przyszłym sezonie. - Właśnie podpisałem nowy kontrakt. W sezonie 2020 będę reprezentował zespół Indianerny w rozgrywkach ligi szwedzkiej - przekazał Paweł Miesiąc.

Zobacz także: Żużel. Paradoks barażu o PGE Ekstraligę. Stal wygrała na torze, ale w kasie więcej ma Ostrovia

W minionym sezonie Kumla Indianerna zajęła szóste miejsce w tabeli Elitserien. Paweł Miesiąc jest piątym zawodnikiem, który w przyszłym roku będzie reprezentował barwy "Indian". Przed nim kontrakt podpisali: Jonas Jeppesen, Chris Holder, Kenneth Bjerre oraz Ludvig Lindgren.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizmAktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy Paweł Miesiąc poradzi sobie w lidze szwedzkiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL