Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz ZmarzlikWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

Żużel. Najlepszy sezon Polaków w historii. Bartosz Zmarzlik może ciągnąć dyscyplinę do przodu

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- To był najlepszy rok w historii polskiego żużla - uważa Ryszard Czarnecki, honorowy partner żużlowej reprezentacji Polski. Jego zdaniem, Bartosz Zmarlik ma wszystko, aby w sezonie 2020 znów zostać mistrzem świata.

Złoty medal Bartosza Zmarzlika w mistrzostwach świata seniorów i Maksyma Drabika wśród juniorów, do tego druga pozycja reprezentacji Polski w finale Speedway of Nations oraz szereg złotych "krążków" naszych juniorów na arenie międzynarodowej. Rok 2019 przyniósł polskiemu żużlowi szereg sukcesów, z których mamy prawo być dumni.

- Dla mnie to zaszczyt, że mogę przebywać i rozmawiać z naszym mistrzem świata, Bartkiem Zmarzlikiem. To był wielki sezon dla polskiego żużla, najlepszy w historii - ocenił Ryszard Czarnecki, honorowy patronat żużlowej reprezentacji Polski i cyklu TAURON SEC.

Czytaj także: Chomski nie dziwi się Cieślakowi

- Nie zapominajmy, że nie tylko Zmarzlik i Drabik zdobyli złote medale, ale mieliśmy też całe polskie podium w klasyfikacji IMŚJ. Usłyszeliśmy dwa razy Mazurka Dąbrowskiego i to wielka sprawa. Do pełni szczęścia zabrakło złota w Speedway of Nations, ale srebro też jest wielkim sukcesem - dodał.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

Zdaniem Czarneckiego, Zmarzlik ma wszystko, aby w sezonie 2020 znów zostać mistrzem świata. - Liczymy, że kolejne lata będą tak samo udane dla polskiego żużla. Wierzę, że Bartek będzie pierwszym zawodnikiem z Polski, który zapisze się w historii jako kilkukrotny mistrz świata. On ma potencjał, by ciągnąć tę dyscyplinę do przodu - stwierdził.

Nie jest tajemnicą, że za sprawą Czarneckiego polskim żużlem zainteresowały się spółki skarbu państwa, jak TAURON czy Orlen. - Trzeba podziękować sponsorom. Jestem dumny, że te firmy weszły w żużel. To sygnał dla innych, że warto promować się poprzez tę dyscyplinę - ocenił.

Czytaj także: Brak DPŚ uderzył w polską kadrę

Polski polityk ma też nadzieję na to, że wraz z coraz lepszymi wynikami polski żużel będzie rósł w siłę na arenie międzynarodowej. Jako przykład podaje starania One Sport, by zostać promotorem cyklu Speedway Grand Prix. - One Sport wykonuje kapitalną robotę w kwestii promocji tego sportu. To najlepszy dowód na to, że polska firma może konkurować z takim potentatem jak BSI, że może organizować Grand Prix - podsumował.

Czy Bartosz Zmarzlik w swojej karierze zdobędzie więcej niż jeden tytuł IMŚ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • yes Zgłoś
  samoreklamaHonorowy partner?Różni różne różności wymyślają...
  • D-W-R Zgłoś
   Riczard, jak już o spółkach wspominasz, to byłoby dobrze dla żużla w Polsce, gdyby wszystkie po równo inwestowały w całą dyscyplinę. Jak PGE. Dlaczego Lotos czy Azoty nie wspierają
   Czytaj całość
   po równo innych klubów, skoro to decyzja polityczna i ma niewiele wspólnego z rynkiem lokalnym?
   • sajok Zgłoś
    Żeby był rozwój i promocja żużla musiałby się stać dyscypliną olimpijską a na to chyba nie ma (na razie) szans.
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL