Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gleb CzugunowWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Gleb Czugunow

Żużel. Sparta nie zamierza rezygnować z jazdy w ósemkę. Są cztery opcje

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Woffinden, Janowski, Drabik, Fricke, Czugunow, Liszka, Wojdyło - tak na razie wygląda skład Sparty na sezon 2020. To się jednak może zmienić, bo wrocławianie robią wszystko, żeby mieć w kadrze szóstego seniora.

Sparta w zasadzie mogłaby skończyć kadrowe poszukiwania. Ma pięciu seniorów, w tym dwóch polskich. Juniorów też ma, choć umowa z Patrykiem Wojdyłą wymaga jeszcze dopieszczenia i dopięcia. Wrocławianie jednak nie chcą powiedzieć pas. Chcą mieć szóstego seniora, co oznacza, że w sezonie 2020 dalej zamierzają jeździć w ósemkę, mając w odwodzie zawodnika rezerwowego.

Sparta problem z brakiem szóstego seniora może rozwiązać na trzy sposoby. Pierwszy i ten najbardziej wymarzony, to zatrzymanie Jakuba Jamroga. Warunki kontraktu z Polakiem już dawno zostało ustalone. W tej chwili, za zgodą wrocławskiego klubu, szuka on dla siebie lepszej opcji, ale jeśli powie "zostaję", to nikt w Sparcie się na niego nie pogniewa. W takiej sytuacji Gleb Czugunow powędruje pod numery 8, 16 i sprawa będzie załatwiona.

Zobacz również: Betard Sparta postara się wycisnąć więcej z tego, co ma. Wyrwa po Drabiku

Opcja druga, to ktoś z duetu: Vaclav Milik - Andrzej Lebiediew. Milik ma za sobą słaby rok, ale w Sparcie mogliby go zostawić. Wiele by nie ryzykowali. W końcu Czech ma potencjał i nie jest powiedziane, że nie wróci do wysokiej formy. W najgorszym razie odjedzie parę niezłych spotkań, a to też będzie jakiś bonus. Pozyskanie Milika sonduje jednak Falubaz (tu z większą gwarancją na jazdę), więc pozostaje opcja numer 3.

Lebiediew został rok temu wypożyczony do Lokomotivu w zamian za przedłużenie kontraktu. Teraz ma ofertę z PGG ROW-u, ale nie jest panem swojego losu. Inna sprawa, że zainteresowanie Rybnika może sprawić, iż dojdzie do pewnej wymiany. Do PGG ROW-u pójdzie Lebiediew, a w odwrotnym kierunku powędruje Daniel Bewley. Jego mentor Mark Courtney mocno nad tym pracuje.

Czytaj także: Jest decyzja ws. przyszłości Marka Cieślaka!

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"

Którą opcję powinna wybrać Sparta?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL