Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Szymon Szlauderbach WP SportoweFakty / Mariusz Krupa / Na zdjęciu: Szymon Szlauderbach

Żużel. Unia Kolejarz Rawicz pod znakiem eksperymentów. Szymon Szlauderbach trochę rozczarował (noty)

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Oceniamy zespół Stainer Unii Kolejarza Rawicz. Więcej spodziewaliśmy się po Szymonie Szlauderbachu, który za rok może wskoczyć do formacji młodzieżowej Fogo Unii Leszno. Dobry sezon zaliczył z kolei Jaimon Lidsey i ściągnięty z Rzeszowa Luke Becker.

Noty dla zawodników Stainer Unia Kolejarz Rawicz za sezon 2019:

Jaimon Lidsey5. Australijczyk miał się przede wszystkim objeżdżać na polskich torach, a przy okazji być jednym z liderów rawickiej drużyny. I cel ten zrealizował. Swoje bez wątpienia zrobił, a w trakcie sezonu udowodnił, że 2. Liga Żużlowa może być dobrym przetarciem przed startami w PGE Ekstralidze. Gdy kontuzję leczył Jarosław Hampel, Lidsey wskoczył w jego miejsce do składu Fogo Unii Leszno i zachwycił swoją jazdą podczas wyjazdowego spotkania w Lublinie. Jazda na najniższym szczeblu ligowym nie poszła w las.

Luke Becker5. Wyciągnięty z Rzeszowa. Średnią niemal identyczną jak w przypadku Lidsey'a, ale Amerykanin wystąpił w trzech meczach mniej. Można by zaryzykować stwierdzenie, że poradziłby sobie nawet w Nice 1.LŻ. Biorąc jednak pod uwagę problemy swojego poprzedniego klubu, nie może narzekać. Spadł na cztery łapy i pojechał całkiem dobry sezon.

Damian Baliński3+. Pod względem średniej lepszy niż przed rokiem, ale to nie jest ten sam zawodnik, który czarował nas swoją jazdą przed laty. Wieku jednak nie oszuka. Swoją drogą fajnie, że jeszcze mu się chcę. Jest twarzą wspólnego projektu leszczyńsko - rawickiego.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Arkadiusz Pawlak 3. Zrobił postęp. Za nim dużo lepsze rozgrywki niż te w sezonie 2018. Wciąż jest jednak wiele do poprawy. Unia Kolejarz to jednak idealne miejsce dla niego. Ma pewne miejsce w składzie i szansę regularnej jazdy.

Żużel. PGE Ekstraliga zamyka się na zawodników z Nice 1.LŻ. Będzie ciężko o drugiego Michelsena. CZYTAJ WIĘCEJ!

Szymon Szlauderbach 3. Trochę podobnie jak Lidsey - 2. Liga Żużlowa miała go przygotować do jazdy w pierwszej drużynie mistrzów Polski. Fakty są jednak takie, że jego forma nie powalała na kolana. Za rok wskoczy do PGE Ekstraligi i zobaczymy, jak sobie poradzi. W sezonie 2019 mimo wszystko mogliśmy się więcej po nim spodziewać.

Kacper Pludra 3. Momentami lepszy niż Szlauderbach. Do tego stopnia, że w kuluarach mówiło się, że za rok Fogo Unia będzie stawiać na niego, a nie na jego starszego kolegę. Pech chciał, że przytrafiła mu się bardzo poważna kontuzja nogi. Złamał kość udową. To mocno komplikuje jego sytuację względem przyszłego sezonu.

Krzysztof Sadurski 2. Źle nie było. Miał zdobyć trochę doświadczenia i poznać nowe tory. Nie zachwycił, ale nie rozczarował. Za wcześnie by wyciągać daleko idące wnioski względem tego zawodnika.

Stainer Unia Kolejarz Rawicz - statystyki zawodników:

ZawodnikŚrednia notMeczeBiegiPunktyBonusyŚrednia biegowa
Jaimon Lidsey105310642,076
Luke Becker7397192,051
Damian Baliński8406371,750
Arkadiusz Pawlak11476181,468
Szymon Szlauderbach12557051,364
Kacper Pludra124955101,327
Krzysztof Sadurski12302320,833
Niesklasyfikowani:
Dominik Kubera161702,833
Brady Kurtz3153702,467
Petr Chlupac3111131,273
Keynan Rew27621,143
Todd Kurtz13100,333
Facundo Albin13000,000
Paweł Nagibin12000,000

 

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Pieniądze za obywatelstwo. Jeśli Łaguta zostanie Polakiem, to zarobi zdecydowanie więcej. Kluby chętnie mu zapłacą

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Szymon Szlauderbach poradzi sobie w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

  • nazgul Zgłoś
    Mam nadzieje, że jednak to Kacper pomimo kontuzji wskoczy do składu Unii. Z całym szacunkiem dla Szymona, ale on będzie podobnie jak Domin ostatni rok juniorem i jeśli zostanie podstawowym
    Czytaj całość
    juniorem to w 2021 Unia pojedzie na nieobjeżdżonych w ExL juniorów. Dlatego mam nadzieję, że Unia postawi - podobnie jak to było gdy seniorem został Tobiasz - na przyszłościowego juniora Kacpra( wtedy na Smyka), a nie na jednoroczniaka Szymona. Panie redaktorze informuję z pierwszej ręki - dziś Kacper planował wyjazd na mini tor w Lginiu - Smok już jest przygotowany do zimy. Pomimo tego, że blacha w nodze utrudnia założenie ochraniacza to chłopaka to nie zniechęciło i wykombinował jak go poprawić by móc pojeździć. Mam nadzieję, ze jutro będę mógł przekazać jak mu poszło. Pozdrawiam
    • yes Zgłoś
      Unia Kolejarz Rawicz jest szczególnym tworem. w 2020 wiele może się zmienić i wydarzyć.

      Komentarze (2)

      ×
      PRZEJDŹ NA WP.PL