Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adrian MiedzińskiWP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Adrian Miedziński

Żużel. Miedziński zostanie w Apatorze po awansie. Temat już dogadany

Dawid Borek
Dawid Borek
Apator Toruń w 2020 roku chce awansować do PGE Ekstraligi. Jeśli ten cel uda się osiągnąć, w macierzystym klubie zostanie Adrian Miedziński. Ten temat jest już dogadany.

Adrian Miedziński wrócił do Apatora Toruń po dwóch sezonach startów w forBET Włókniarzu Częstochowa. Zdecydował się wspomóc swój macierzysty klub w walce o powrót do PGE Ekstraligi, choć decyzja do najłatwiejszych nie należała. Polski żużlowiec mógł bowiem nadal ścigać się w elicie.

- Musiałem się trochę pobić z myślami, bo alternatywą była dalsza przygoda w Częstochowie. Może taka zmiana jest potrzebna. W tym roku nie poukładało się to po mojej myśli, trochę przekombinowałem w kilku tematach, więc trzeba wrócić do podstaw - mówi dla "Gazety Pomorskiej" Miedziński.

Tegoroczny sezon - w wykonaniu drużynowym - był dla 34-latka udany, bo z Eskilstuna Smederną sięgnął po złoto Elitserien, natomiast z forBET Włókniarzem Częstochowa zdobył brąz DMP. Indywidualnie tak wesoło już nie było - w Polsce Miedziński notował średnio 1,312 punktu na wyścig, a w Szwecji - 1,726.

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"

W ciemno można stwierdzić, że w Nice 1.LŻ, w której w 2020 roku pojedzie Miedziński, jego statystyki będą znacznie lepsze. Powinien być nie tylko czołową postacią Apatora, ale i całych pierwszoligowych rozgrywek, w których w przyszłym sezonie zadebiutuje.

- To była trudna decyzja. Nie przypuszczałem, że toruński zespół znajdzie się w I lidze. Gdyby to nie był Apator, to w ogóle nie byłoby takiego tematu. Miałem kilka innych opcji w Ekstralidze, ale wierzę, że to będzie tylko jeden sezon - stwierdza Miedziński.

- Po awansie mamy już uzgodniony temat dalszej współpracy - dodaje Miedziński, który w Apatorze 2020 stworzy drużynę między innymi z Chrisem i Jackiem Holderami czy Wiktorem Kułakowem.

Zobacz też:
Żużel. Przed otwarciem okna. Apator Toruń pojedzie o awans. Uchronieni Holderowie i poszukiwany rezerwowy
Wybory 2019. Żużel będzie mieć swoich reprezentantów. Termiński nie uzyskał mandatu posła i może porzucić Apatora

Czy Miedziński w Nice 1.LŻ będzie zdobywał średnio co najmniej dwa punkty na bieg?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (15):

 • Godfather-Darth Vader Zgłoś
  Tylko kiedy awansują? Może za ochnaście lat.
  • Myszor. Zgłoś
   sinalco78"""Po awansie mamy już uzgodniony temat dalszej współpracy-dodaje Miedziński." Czyli, że już wiadomo kto awansuje. Może by tak Nice I ligę odjechać
   Czytaj całość
   awansem zimą przy kominku i lampce koniaku, bez potrzeby wyjeżdżania na tory?"""No i po co siejesz ferment ? Tak ciężko zrozumieć kilka linijek czy nie chcesz zrozumieć??? Bo Miedziak też mówi że """wierzy """"" ale wierzę, że to będzie tylko jeden sezon - stwierdza Miedziński."""Rozumiesz co on mówi ???? nie? To ci napisze On Mówi że wierzy iż tylko jeden sezon pojedzie w Nice a jeśli tak się stanie to dalszą przyszłość ma uzgodnioną równie dobrze to mogą być dwa sezony a przyszłość ma uzgodnioną w wypadku awansu czyli po ewentualnym awansie zostaje w Toruniu.Ale prościej bazgrać żeby bazgrać ci mniej "skomplikowani "przyznają ci racje ;( I pojadą ligę w zimie .....
   • darek pe Zgłoś
    Derby z Apatorem to praktycznie dwa mecze u siebie, bo na MA nikt z Torunia nie przyjdzie, a z Bydzi i okolic na pewno sporo sie zjedzie.
    Wszystkie komentarze (15)

    Komentarze (15)

    ×
     Wszystkie komentarze (15)
     PRZEJDŹ NA WP.PL