Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martin Smolinski WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Martin Smolinski

Żużel. Siódme nazwisko w składzie Masarny. Martin Smolinski zostaje na dłużej

Dawid Borek
Dawid Borek
Masarna Avesta stawia na dłuższą współpracę, czego efektem jest nowy kontrakt z Martinem Smolinskim. Reprezentant Niemiec to siódmy zawodnik z minionego sezonu, który zostaje w składzie na kolejny rok.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

- Świetnie, że Martin zdecydował się zostać w Masarnie na sezon 2020. Jest niezwykle profesjonalnym żużlowcem, który nie pozostawia nic przypadkowi. Smolinski jest dla innych przykładem na wielu polach - mówi menedżer Masarny Avesta Andreas Sundin.

W minionym sezonie Elitserien Martin Smolinski zanotował progres, jeśli chodzi o jego średnią biegową na szwedzkich torach. Zdobywał przeciętnie 1,364 punktu na wyścig (1,250 w sezonie 2018).

"Dzięki jego doświadczeniu i niezwykle profesjonalnym podejściu do sportu czerpiemy zyski ze współpracy ze Smolinskim nie tylko na torze, ale i poza nim. Nasi młodzi kierowcy mogą się od Martina wiele nauczyć" - podkreślają przedstawiciele Masarny.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi

- Panie i panowie. Tak, wracam! Podpisałem kontrakt z jednym z najlepszych szwedzkich klubów. Pojadę w Masarnie w sezonie 2020 i już nie mogę się tego doczekać - cieszy się Martin Smolinski.

Oprócz reprezentanta Niemiec, w sezonie 2020 w barwach Masarny pojadą też David Bellego, Oskar Fajfer, Kim Nilsson, Philip Hellstroem-Baengs, Antonio Lindbaeck i Rohan Tungate. Wszyscy startowali w ekipie z Avesty w 2019 roku.

Zobacz też:
Żużel. Mikkel Michelsen będzie klubowym kolegą Pawła Miesiąca nie tylko w Polsce. Duńczyk dołączył do Indianerny
Żużel. Jason Doyle i Nicki Pedersen zamienili się miejscami. Australijczyk ma nowy klub w Szwecji

Czy Smolinski w sezonie 2020 poprawi swoją średnią w Szwecji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL