Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej JanowskiWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Maciej Janowski.

Żużel. Jan Krzystyniak. Na pełnym gazie: Antyprzykład Macieja Janowskiego. Dziwne tłumaczenia reprezentanta (felieton)

Jan Krzystyniak
Jan Krzystyniak
Maciej Janowski wyjaśnił działaczom z PZM, że na zwolnieniu lekarskim nie brał udziału w evencie na torze wyścigowym. To kończy jego sprawę. Wrocławianin nie będzie zawieszony, ale trudno uwierzyć w jego tłumaczenia. Aż smutno się na nie patrzy.

Mamy koniec sprawy Macieja Janowskiego i jego zwolnienia lekarskiego. Okazało się, że jednego dnia był na torze wyścigowym i jeździł szybkim samochodem, a już następnego dnia był chory. To jest takie tłumaczenie, jakie mógłby wymyślić uczeń szkoły podstawowej.

Jak kogoś atakuje choroba, to czuje to w swoim organizmie. Mam uwierzyć, że Janowski jednego dnia czuł się świetnie, a kolejnego już nie był w stanie wyjść z łóżka i dlatego musiał opuścić Złoty Kask i mecz Polski z Resztą Świata? Wydaje mi się, że on doskonale wiedział, co robi.

Czytaj także: Doyle brakującym ogniwem Włókniarza

Nie chce mi się wierzyć w takie tłumaczenia Janowskiego i nie wiem czy jest ktoś lub coś, co mogłoby usprawiedliwić kapitana reprezentacji Polski. On, ze względu na pełnioną funkcję, powinien być wzorem dla innych. Dla mnie to było niedopuszczalne zachowanie. 

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"

Słyszę argumenty kibiców, że mecz Polski z Resztą Świata miał charakter meczu towarzyskiego. Nieważne, to mogło być nawet spotkanie o pietruszkę. Trener powołał określonych zawodników, oni podpisali przed sezonem zgodę, że będą reprezentować Polskę w każdych zawodach. I to powinno zamykać sprawę.

Takie coś co wywinął Janowski, to mógł wywinąć jakiś drugorzędny zawodnik, który broni się przed występem w jakimś turnieju, ale nie reprezentant Polski. On ma być wzorem dla kilkudziesięciu innych polskich żużlowców. Ma świecić przykładem. Tutaj tego nie było. Zamiast przykładu mieliśmy antyprzykład.

Zastanawiałem się też, czy całą sprawą ze zwolnieniami lekarskimi nie otworzyliśmy puszki Pandory. I myślę sobie, że na szczęście mamy paru zawodników, którzy mogą godnie reprezentować Polskę w różnych imprezach. Nawet takie test-mecze są bardzo ważne, bo mają charakter szkoleniowy i promocyjny.

Czytaj także: Setki wrocławian pożegnały Tomasza Skrzypka

Dlatego na szczęście nie martwię się, że za chwilę przed kolejnymi meczami Polski z Resztą Świata, Danią czy Australią będą problemy ze zbudowaniem składu naszej reprezentacji. Zresztą, kibice tak się oburzają o te spotkania, bronią zawodników, a wystarczy popatrzeć, że inne federacje idą naszym śladem. Brytyjczycy też zamierzają organizować takie mecze, w których ich rywalami będą inne nacje.

Powód jest prozaiczny. Gdybyśmy nie organizowali takich zawodów, to mielibyśmy tylko dwie imprezy rangi międzynarodowej - Speedway Grand Prix oraz Speedway of Nations. To za mało, aby wypromować żużel w reprezentacyjnym wydaniu.

Jan Krzystyniak 

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy wierzysz w tłumaczenia Macieja Janowskiego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (20):

 • Rzuraw Zgłoś
  Mam wrażenie, że "dziennikarze" z tego portalu zrobili sobie główny temat z żużlowymi L4, ale jedynie widzą swoją najprawdziwszą teorię i nic więcej. Zgadzam się, że
  Czytaj całość
  Maciek mógł to załatwić w bardziej elegancki sposób, poinformować pierw trenera, wyjaśnić sprawę szybciej. W końcu kapitan ma dawać przykład. Ale twierdzenie, że ściemnia, bo jednego dnia jest zdrowy, a drugiego chory to jakiś żart. Pan Krzystyniak chyba nie ogarnia, że choroby mają różny przebieg i można się obudzić zdrowym jak ryba i zdychać wieczorem. Ale rozumiem, zawodnicy mają zapier... i nawet jak chory to ma wsiąść na motor i jeździć bo podpisał kwity, a L4? A ch... z L4, ma jechać, a nie ściemnia i siedzi na wakacjach. Tutejsza publicystyka żużlowa to dramat.
  • Nίghtmare Zgłoś
   ja siem cieszem rze w chopacy w tej rosgryfce z resztom swiata nie jehały bo mnie mecz z wynikiem 75:15 ... nie rajcuje
   • Nίghtmare Zgłoś
    @GRYFM: krzystyniak nie morze wiedzieć boć z kond ma to wiedzieć człek co dnia karzdego cierpi na horobe ... alkoholowom
    Wszystkie komentarze (20)

    Komentarze (20)

     Wszystkie komentarze (20)
     PRZEJDŹ NA WP.PL