Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Denis Zieliński, Kacper Gomólski WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński. / Na zdjęciu: Denis Zieliński, Kacper Gomólski

Oficjalnie: Zdunek Wybrzeże pożegnało juniorów. Wypożyczenia nie będą przedłużone

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Nie ma już miejsca dla Denisa Zielińskiego, Dominika Majchrzaka i Oskara Roweckiego w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Klub znad morza nie zdecydował się na przedłużenie wypożyczeń tych żużlowców. Cała trójka wraca do swoich zespołów.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Zdunek Wybrzeże wyciągnęło pomocną dłoń w kierunku Denisa Zielińskiego. Gdańszczanie dali szansę młodemu żużlowcowi zadebiutować w lidze, ale ten nie spełnił oczekiwań. Często zawodził i osiągnął średnią biegopunktową 0,485 w Nice 1.LŻ. Działacze nadmorskiego klubu zdecydowali się więc na znalezienie innego juniora, który bardziej wspomoże Karola Żupińskiego w zawodach ligowych. 17-letni Zieliński wraca do MRGARDEN GKM-u Grudziądz.

Dłużej miejsca w Gdańsku nie zagrzeje także Dominik Majchrzak. Młody żużlowiec w poprzednim sezonie nie wystąpił w lidze, lecz regularnie ścigał się w DMPJ. Wyniki częstochowianina nie były najlepsze, więc Zdunek Wybrzeże po roku współpracy mu podziękowało.

Zobacz takżeŻużel. Wychowanek strzałem w dziesiątkę, reszta żużlowców Wybrzeża zaciągnęła kredyt zaufania (noty)

Trzecim juniorem, który opuszcza klub znad morza jest Oskar Rowecki. 19-latek dołączył do gdańszczan w trakcie poprzednich rozgrywek na zasadzie wypożyczenia z Euro Finannce Polonii Piła. Nie potrafił jednak zdobywać solidnych punktów w zawodach młodzieżowych. Teraz pozostaje mu tylko powrót w macierzyste strony.

- Mamy inną koncepcję na formację juniorską w przyszłym sezonie. Dziękujemy całej trójce za pracę, którą wykonali w ostatnich miesiącach i życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu żużlowych umiejętności - przekazał Mirosław Berliński, szkoleniowiec gdańszczan.

W kadrze Zdunek Wybrzeża obecnie znajduje się trzech młodzieżowców. Ważne kontrakty mają: Karol Żupiński, Maciej Uszaruk oraz Amadeusz Szulist. W listopadzie zostanie otwarte okienko transferowe, więc należy spodziewać się nowych twarzy w Gdańsku. Do drużyny na pewno dołączy junior, który będzie partnerować Żupińskiemu w zawodach ligowych.

Zobacz także: Żużel. Ciekawa inicjatywa Zdunek Wybrzeża. Kibice negocjowali ceny gadżetów z zawodnikami

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Czy Zdunek Wybrzeże słusznie pożegnało tych zawodników?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Wczoraj pisano na temat juniorów że ich nie ma. Jak widać są tylko jak pisałem nie nadają się do jazdy w swoim klubie ,Powyżej jak czytamy nawet w niższej lidze nie dają sobie
  Czytaj całość
  rady,Wracają do swoich klubów .Co dalej z tymi juniorami,? Jak zwykle bywa koniec kariery zawodniczej,Nasuwa się pytanie .Szkolenie adepta trwa długo jest kosztowne,Gdzie zrobiono błąd w szkoleniu że juniorka ma takie marne notowania?
  • yes Zgłoś
   nie zrobili tego na co liczyło Wybrzeże i wrócili (dosłownie) do punktu wyjścia...Maciej Uszaruk (ur. 2000 - GKŻ Wybrzeże Gdańsk - zdał egzamin w Lesznie 30 majaAmadeusz Szulist
   Czytaj całość
   (ur. 2002 - Wybrzeże Gdańsk) - zdał kilka dni temu w Częstochowie
   • antyrzeszow Zgłoś
    Zieliński jeszcze młody więc wszystko przed nim miał dobre starty ale dystans cieniutki. Do drugiej ligi może się nada i tam coś zwojuje na 1 ligę za słaby ale może coś z niego
    Czytaj całość
    będzie jak się przyłoży solidnie do pracy. Ciekawe kto zawita do Gdańska z młodzieżowców jest straszna posucha na rynku ale Zdunek już pewnie ma kogoś zaklepanego na poziomie z EL.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL