Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Kasprzak WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Krzysztof Kasprzak.

Żużel. Kasprzak stracił wiarygodność wśród prezesów. Kłamał w żywe oczy, powinien przeprosić

Dawid Borek
Dawid Borek
Krzysztof Kasprzak najpierw publicznie mówił o zaległościach w Stali Gorzów, później kłamał w żywe oczy, upierając się że nie rozmawiał ze Speed Car Motorem. Zwłaszcza ten drugi fakt nie ujdzie mu na sucho.

- Jestem z prezesem umówiony, że do 20 października będę miał zapłacone zaległości. Jeśli tak będzie, usiądziemy do stołu i porozmawiamy o przyszłym sezonie. Po 20 października okaże się, czy prezes dotrzyma obietnicy - to słowa Krzysztofa Kasprzaka z 6 października. Przed kamerą nSport+ publicznie powiedział o zaległościach i postawionym truly.work Stalu Gorzów.

Po niespełna trzech tygodniach ogłoszono, że były mistrz Polski dogadał się z szefostwem gorzowskiego klubu i zostaje na dwa kolejne sezony. Ale czy z PR-owego punktu widzenia to dobre rozwiązanie? Przecież Krzysztof Kasprzak - co by nie było - mówiąc o zaległościach zrobił złą reklamę truly.work Stali, która uchodzi za poukładaną organizację.

- Gdybyśmy zostali na poziomie, że zawodnik odchodzi, bo nie odzyska pieniędzy albo dlatego, że już nie chce być w klubie, wtedy sytuacja wygląda źle. Ale jeśli docelowo pojawia się nowa osoba w klubie, która de facto prezentuje inne postawy lub mówi: to, co było, to historia, napiszmy na nowo naszą przyszłość, w tym momencie wygląda to trochę lepiej, bo to, co zawodnik powiedział przed kamerami, nie jest wiązane z tym, co jest teraz, z nowym rozdaniem - tłumaczy Jacek Gumowski, były spec od marketingu w Stali Gorzów.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

Jego zdaniem plusem dla Krzysztofa Kasprzaka - z PR-owego punktu widzenia - jest podpisanie dwuletniego kontraktu. Żużlowiec przy tym wyraźnie podkreślał, że w gorzowskiej ekipie chce spędzić swój dziesiąty sezon, zaznaczając przywiązanie do miasta i kibiców.

- Gdybyśmy teraz zapytali samego Krzysztofa o wypowiedź na temat zaległości, pewnie uderzyłby się w pierś. Z drugiej strony wiemy, jak działają media: zawodnikowi słabo szło, dochodziła irytacja, bo ktoś zalega mu pieniądze, które on mógłby zainwestować w sprzęt, doszła kumulacja mniejszych rzeczy. I wyleciało. Na tamten moment to była zła sytuacja dla klubu, sponsorów, wiarygodności dla Stali, która cieszy się renomą i buduje w oczach partnerów zewnętrznych profesjonalny wizerunek, a jednak coś się nie udało - komentuje Gumowski.

- Po konferencji wygląda to na nową świeżość, nową jakość, nową tablicę do zapisania na rynku gorzowskim i nową przygodę dla Krzysztofa Kasprzaka. Do tego podkreślenie jego roli w drużynie przez prezesa, a przez samego Krzysztofa przynależności do klubu przez podpisanie na dwa sezony i powiedzenie "chcę świętować 10-lecie startów w Stali". To wyszło pozytywne, jeśli rozgraniczymy dwa aspekty: przeszłość odcinamy, piszemy nową historię - tłumaczy Gumowski.

O ile w kwestii mówienia o zaległościach Krzysztof Kasprzak jest rozgrzeszony, o tyle kłamanie w żywe oczy na sucho mu raczej nie ujdzie. Na konferencji prasowej upierał się, że nie rozmawiał z żadnym innym klubem niż truly.work Stal, tymczasem zarówno Marek Grzyb, jak i Jakub Kępa ze Speed Car Motoru Lublin, potwierdzili negocjacje zawodnika z lublinianami. 

- W tym momencie Krzysztof Kasprzak wypada niekorzystnie w oczach prezesów klubów. Kibic wybaczy, kibic widzi potencjał i przywiązanie zawodnika do Stali. Ale mogę się założyć, że wśród klubowych prezesów żużlowiec ma dużego minusa. Jakkolwiek potoczy się jego kariera, każdy prezes, który będzie widział go w składzie, powie mu z miejsca: tu jest kontrakt, podpisuj. Inaczej nie będzie chciał z nim rozmawiać, bo zaufanie jest istotne. Bez zaufania nie ma owoców - analizuje Gumowski.

- To jego marka osobista, on sam ją buduje, ale jeśli powiedział, że z nikim nie rozmawiał, a teraz wyszło, że jednak rozmawiał i wszystkie strony to potwierdzają, Krzysztof powinien otwarcie powiedzieć: przepraszam, byliśmy po słowie. I wyjaśnić, po jakim był słowie z klubem, bo może nie był dogadany. Transparentność w biznesie, a żużel to biznes, jest najważniejsza do budowy relacji. Kasprzak powinien przeprosić, że przebiegł kawałek za daleko, ale nie mnie to oceniać. Każdy sam pracuje na swoją markę - dodaje Gumowski.

Jego zdaniem kłamstwa mogą wyjść Kasprzakowi bokiem. - To może, choć nie musi, odbić się na jego przyszłości. W sporcie pewne grzechy szybko idą w zapomnienie, gdy potrzeba wyniku sportowego. On na dobrą sprawę jest najistotniejszy. Jeśli zawodnik prezentuje dobrą formę, każdy mu wybaczy, nie ma innej opcji - tłumaczy spec od marketingu.

Zobacz też:
Żużel. Za i przeciw Hynka. Dobrze, że Kasprzak został w Gorzowie. W sezonie 2020 nie będzie ligi dwóch prędkości
Żużel. Nie kasa zatrzymała Kasprzaka w Stali. Chomski wdzięczny prezesowi

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Kasprzak powinien przeprosić za kłamstwa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (90):

 • Steel Zgłoś
  "Borek", to pseudonim Ostafy?...
  • kruk Zgłoś
   Nawiązując do tytułu artykułu... Ile razy ten portal podawał nieprawdziwe informacje (żeby nie powiedzieć kłamał) i czy chociaż raz przeprosił?
   • RECON_1 Zgłoś
    Kasprzak to najlepszy numer w kwestiach kontraktowy h wywinal po sezonie 2010 gdy poleciał do komarnickiego a ten mu mówi że musi jeszcze rok poczekać, sam. Nie wiedział co podpisał, taki
    Czytaj całość
    profesjonalista był, a potem jechał masakrycznie by ksm zabijać, a czasem robił to aż że oczy bolały... Jak widać on lubi robić w bambus ludzi.
    Wszystkie komentarze (90)

    Komentarze (90)

    ×
     Wszystkie komentarze (90)
     PRZEJDŹ NA WP.PL