Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michael Jepsen JensenWP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Michael Jepsen Jensen

Żużel. Mistrz Szwecji zbroi się coraz bardziej. Michael Jepsen Jensen zostaje w Smedernie

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Eskilstuna Smederna poinformowała w weekend o kolejnym zawodniku, który przywdzieje barwy klubu w nowym sezonie Elitserien. W szeregach drużynowych mistrzów Szwecji z ostatnich trzech lat zostaje kapitan - Michael Jepsen Jensen.

Nie byłoby żadnego z trzech tytułów mistrzowskich Eskilstuna Smederny w latach 2017-2019, gdyby nie Michael Jepsen Jensen. Menedżer Jerker Eriksson może liczyć na swojego kapitana, który zadomowił się w zespole Kowali i dobrze wywiązuje się ze swoich zadań. W minionym sezonie Elitserien Duńczyk wykręcił średnią biegową 1,969, będąc bliskim wyniku z 2018 roku (2,051). Dla Jepsena Jensena będzie to czwarty rok z rzędu w Smedernie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Szczepaniak zmienia pracodawcę. Ma nowy klub w Szwecji

Kontrakt na przyszły rok został potwierdzony na sobotniej gali w Eskilstunie. - Z przyjemnością ogłaszam, że będę startować w drużynie Kowali w nowym roku. Z niecierpliwością czekam na to, co dalej. Jestem dumny z tego, co osiągnęliśmy w ostatnich latach. Dziękuję kibicom, sponsorom i wszystkim tym, którzy umożliwiają nam pracę - powiedział Jepsen Jensen cytowany przez serwis ekuriren.se.

Kadra Smederny na 2020 rok nabiera kształtów. Szefowie mistrzów ligi szwedzkiej ogłosili wcześniej, że w składzie znajdują się także: Niels Kristian Iversen, Daniel Kaczmarek (obydwaj pozyskani z Piraterny Motala), Gleb Czugunow, Andrzej Lebiediew, Pontus AspgrenLinus Ekloef i Johannes Stark.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu ZmarzlikowiPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Eskilstuna Smederna obroni w przyszłym roku tytuł mistrzowski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL