Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mads Hansen WP SportoweFakty / Marek Bodusz. / Na zdjęciu: Mads Hansen.

Żużel. Zmiana koncepcji w Opolu. Koniec z szeroką kadrą

Dawid Borek
Dawid Borek
Nie nawet dwunastu, a tylko sześciu seniorów będzie liczyła kadra Kolejarza Opole w sezonie 2020. Szefostwo zdecydowało się na zmianę koncepcji, co ma pozytywnie przełożyć się na atmosferę w drużynie.

W tegorocznych rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej w OK Bedmet Kolejarzu Opole o pięć miejsc na pozycjach seniorskich walczyło aż 12 żużlowców. W sumie szanse dostało ośmiu zawodników, czterech natomiast nie otrzymało ani jednego powołania na mecz ligowy.

W sezonie 2020 sztab szkoleniowy opolan będzie miał już zdecydowanie łatwiejsze zadanie, jeśli chodzi o selekcję kadry na spotkania w 2. Lidze Żużlowej. Wszystko dzięki zmianie koncepcji i odstawieniu tej z bardzo długą ławką.

- Będziemy mieć sześciu seniorów, w tym trzech obcokrajowców i tyleż Polaków. Wyciągamy wnioski z minionych rozgrywek. Zbyt liczny skład powodował, że atmosfera w drużynie nie była najlepsza, a zawodnicy nie mieli spokojnych głów. Teraz chcemy im dać większy komfort - tłumaczy "Nowej Trybunie Opolskiej" Zygmunt Dziemba, prezes klubu.

ZOBACZ WIDEO Przepis na sukces Wiktora Lamparta. Junior Motoru przeszedł na wegetarianizm

Wiadomo, że w OK Bedmet Kolejarzu nadal będą startować Mads Hansen, Bjarne Pedersen i Oskar Polis, prowadzone są rozmowy z kolejnymi zawodnikami. Mowa m.in. o Rene Bachu i Damianie Dróżdżu.

Jeśli chodzi o formację juniorską - jak informuje "Nowa Trybuna Opolska" zasilą ją młodzi żużlowcy forBET Włókniarza Częstochowa. Klub na temat młodzieży rozmawia ponadto ze Stelmet Falubazem Zielona Góra.

Zobacz też:
Żużel. Oceniamy drużyny po sezonie. Kolejarz Opole: Jechali jak nigdy, przegrali jak zawsze
Żużel. Kolejarz nie wykorzystał w pełni potencjału Madsa Hansena. To koniec Kevina Woelberta w Opolu? (noty)

Czy zmiana koncepcji składu wyjdzie Kolejarzowi na dobre?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • Xannax Zgłoś
  9 Pedersen 10 Hansen 11Polis 12 Bach 13 Czaja 14 15 żadnego Łęgowika zawodnika jednego toru o ile dobrze wystartuje
  • bartiksm Zgłoś
   1.Rene Bach 2.Hubert Łęgowik 3.Mads Hansen 4.Oskar Polis 5.Bjarne Pedersen 6.Adrian Bialk 7.Jarosław Krzywosz Rezerwowi: Damian Dróżdż, Adrian Woźniak, Dominik Majchrzak, Mateusz
   Czytaj całość
   Adamczewski
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Wreszcie prezesi zaczynają przychodzić po rozsądek.Po co 15 zawodników w kadrze jak wiadomo że wszyscy nie pojadą Trener zrobi kilka test meczów w szerokiej kadrze i widzi kogo wystawi
    Czytaj całość
    do składu kto cały sezon siedzi na ławie.Jest sporo klubów ligowych gdzie idzie się załapać jest większe prawdo podobieństwo że się uda parę meczy objechać kasy może trochę wpaść do kieszeni.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL