Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mads Korneliussen WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Mads Korneliussen

Żużel. Mads Korneliussen mówi "dość". Duńczyk zjeżdża ze sceny

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Przez wiele lat Mads Korneliussen należał do czołówki duńskich żużlowców. W minionym sezonie doświadczony zawodnik startował już wyłącznie w ojczyźnie, a teraz ogłosił zakończenie kariery.

- To naprawdę smutne. Muszę to powiedzieć. Mads to jeden z moich największych przyjaciół. Mógł startować jeszcze przez kilka sezonów - powiedział portalowi jv.dk Niels Kristian Iversen, gdy dowiedział się o tym, że Mads Korneliussen postanowił zakończyć karierę.

Korneliussen już w minionym sezonie startował wyłącznie w ojczyźnie, gdzie bronił barwy Region Varde Elitesport. Decyzja zawodnika była podyktowana narodzinami dziecka i chęci poświęcenia się rodzinie. Bez wątpienia był to też kluczowy czynnik, który zadecydował o tym, że rok 2019 był dla 36-latka ostatnim w karierze.

Czytaj także: Czy Zmarzlik przełamie klątwę mistrzów? 

- To chyba mój największy przyjaciel w środowisku żużlowym. Nasza relacja będzie trwała, mimo jego decyzji. Można napisać grubą książkę o szalonych rzeczach, jakie wspólnie zrobiliśmy. Chociaż prawdopodobnie nie pozwolimy na ujawnienie tych historii - zażartował Iversen.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Wpadka Interu! Nie wykorzystał szansy na objęcie prowadzenia w lidze [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Korneliussen przez wiele lat startował w Wielkiej Brytanii, gdzie stał się ikoną m.in. Swindon Robins oraz Peterborough Panthers. W Polsce związany był m.in. z klubami z Łodzi, Krakowa, Ostrowa, Krosna czy Rybnika.

Czytaj także: Kto odbuduje Petera Kildemanda?

Jednym z największych osiągnięć w karierze Korneliussena było wygranie Drużynowego Pucharu Świata z reprezentacją Danii w roku 2014. - Wiele osób będzie tęsknić za Madsem. To był czołowy żużlowiec, w pełni oddany swojej karierze. Zawsze stawiał sukces drużyny ponad swój własny - ocenił Thomas Valsted z klubu Varde Elitesport.

Czy jesteś zaskoczony decyzją Madsa Korneliussena?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL