Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Greg HancockWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Greg Hancock.

Żużel. Greg Hancock ostatnią deską ratunku dla PGG ROW-u. Milion złotych może wystarczyć na Amerykanina

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Greg Hancock ma 49 lat. W tym roku w ogóle nie jeździł, ale nadal rozpala emocje. W tej chwili jest najgorętszym dostępnym nazwiskiem na transferowej giełdzie. Niektórzy twierdzą, że tylko on może uratować PGG ROW. Transfer wcale nie musi być drogi.

Amerykanin po raz ostatni jeździł w PGE Ekstralidze w sezonie 2017, kiedy był żużlowcem Get Well Toruń. Wprawdzie nie przejechał pełnego sezonu, bo przeszkodziła mu w tym kontuzja. Pod względem średniej biegopunktowej był jednak zdecydowanym liderem torunian. Hancock znajdował się wtedy w bardzo dobrej formie, ale pieniądze, które zarabiał, wcale nie przyprawiały o zawrót głowy.

Jak udało nam się ustalić, czterokrotny mistrz świata kasował wtedy około 350 tysięcy złotych za podpis, a za każdy punkt zarabiał dodatkowo 5500 złotych. To oznacza, że przy 150 punktach zdobytych w sezonie jego kontrakt był wart niespełna 1,2 miliona złotych. Wtedy mówiliśmy jednak o zawodniku, który nie był kotem w worku, gwarantował wysoki poziom sportowy i był obiektem zainteresowania ze strony wielu klubów. Hancock mógł przebierać w ofertach.

Teraz sytuacja wygląda inaczej. Nazwisko Hancock nadal działa na wyobraźnie, ale zakontraktowanie Amerykanina jest obarczone pewnym ryzykiem. W zeszłym roku 49-latek w ogóle nie jeździł. Teraz jego menedżer Rafał Haj zapowiada powrót do ścigania. Rzecz w tym, że forma Hancocka to jedna wielka zagadka. Poza tym zawodnik raczej nie otrzyma zbyt wielu ofert. Licytacja o jego usługi nie wchodzi zatem w grę, więc cena nie zostanie wywindowana.

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"

Jacek Gajewski, który pracował z Gregiem Hancockiem w Toruniu i od dawna jest wielkim zwolennikiem tego zawodnika, jest przekonany, że będzie można zakontraktować go na bardzo korzystnych dla klubu warunkach. - Płacenie mu dużych pieniędzy za podpis pod kontraktem byłoby bardzo ryzykowne, ale podejrzewam, że Greg zdaje sobie z tego sprawę - mówi nam Gajewski.

- Znam go dobrze i uważam, że umowa, w której większość pieniędzy leży na torze, byłaby dla niego do przyjęcia. Myślę, że dałoby się go nawet przekonać premiami, które zakładają, że wynagrodzenie rośnie po przekroczeniu 10 punktów w meczu - dodaje były menedżer Get Well, który zapewnia nas, że Hancocka stać na minimum 150 punktów w sezonie. Nawet po rocznej przerwie. Ktoś taki w Rybniku by się bardzo przydał, bo z miejsca podniósłby jakość zespołu.

Wydaje się, że PGG ROW Rybnik mógłby mieć Hancocka przy kontrakcie, który zawodnik miał w Toruniu lub nawet za nieco mniejsze pieniądze. Wydanie około miliona złotych nie wydaje się aż tak dużym ryzykiem. Krzysztof Mrozek mógłby na tym wiele zyskać. Rzecz w tym, że droga do transferu jest daleka. Amerykanin przestał ostatnio odpowiadać na maile. Wydaje się jednak, że rybniczanie powinni być cierpliwi, bo lepszego nazwiska na transferowej giełdzie raczej nie znajdą.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy PGG ROW powinien zabiegać o Grega Hancocka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (26):

 • Robert Znajomiwiedza Zgłoś
  "najgorętszym dostępnym nazwiskiem" - już dawno historia pokazała ze NAZWISKA nie jeżdżą!!! Duże ryzyko na utopienie kasy. Nie zazdroszczę prezesowi. PozdROWienia
  • RECON_1 Zgłoś
   Znów lokowanie produktu? Greg może robić punkty, ale nie oszukujmy się ale w jego wieku jeden upadek i wystawi klub co pokazywał w latach minionych. On już będzie raczej odcinal kupony
   Czytaj całość
   niż nadstawial karku.
   • Twój Pan Zgłoś
    Mylion dla gościa który nie jeździł rok a ostatnie występy miał mizerne. Podobno brakuje Polaków. Nie jeden nasz zawodnik za milion stałby się wartościowym zawodnikiem ale nie lepiej
    Czytaj całość
    dać mylion obcokrajowcowi i płakać że nie mamy swoich.
    Wszystkie komentarze (26)

    Komentarze (26)

    ×
     Wszystkie komentarze (26)
     PRZEJDŹ NA WP.PL