Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Frederik Jakobsen w rozmowie z Bartoszem ZmarzlikiemWP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Frederik Jakobsen w rozmowie z Bartoszem Zmarzlikiem.

Żużel. Zagraniczny rezerwowy w Nice 1.LŻ przegłosowany. Tego chciały kluby

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Start zagranicznego zawodnika do lat 23 w Nice 1.LŻ (pod numerami 8, 16) jest już przesądzony. W PZM słyszymy, że rozwiązanie znane z PGE Ekstraligi zostanie wprowadzone na prośbę prezesów klubów pierwszej ligi.

Nice 1.LŻ coraz bardziej podobna do PGE Ekstraligi. W sezonie 2020 w pierwszej lidze będziemy mieć 8-osobowe składy i zawodnika rezerwowego z zagranicy pod numerami 8, 16. Chodzi o żużlowca do lat 23, czyli tak jak to jest praktykowane od dwóch lat w najlepszej lidze świata.

W PZM mówią, że tej zmiany chciały kluby. - Rok temu jechałem w Daugavpils i kończyłem zawody piątką zawodników, bo jeden junior i jeden senior doznali urazów - mówi nam Rafael Wojciechowski, menedżer Car Gwarant Startu Gniezno. - Jeden bieg musiałem jechać jednym zawodnikiem, nie miałem możliwości zmian. Dla mnie ósemka zwiększa pole manewru, jest takim zabezpieczeniem.

Czytaj także: Nie będzie zagranicznego juniora w PGE Ekstralidze. Zwolennicy rozwiązania przegrali z kretesem

Ekstraligowe kluby mają też jednak z ósemką przykre doświadczenia. Już nie raz okazywało się, że jazda z rezerwowym psuje atmosferę. - Dlatego stosując rezerwowego, trzeba większej transparentności i jasno określonych zasad - tłumaczy Wojciechowski. - Wiadomo, że zawsze ktoś będzie niezadowolony, ale rozmową i konkretnymi regułami jesteśmy w stanie jakoś ten problem zneutralizować.

Start będzie miał na rezerwie Duńczyka Frederika Jakobsena. - Na razie jest tak, że jedzie podstawowa siódemka, a rezerwowy walczy o skład. Jeśli jednak okaże się, że Jakobsen jest lepszy od kogoś z wyjściowej piątki seniorów, to na pewno porozmawiamy o tym przed meczem i wyjaśnimy sobie, dlaczego Jakobsen jedzie od pierwszego biegu - kwituje Wojciechowski.

Czytaj także: Cegielski apeluje: Przestańmy marudzić, zacznijmy szkolić

ZOBACZ WIDEO: W listopadzie prezes Włókniarza powie, dlaczego Drabik nie wrócił

Czy to dobrze, że kluby Nice 1.LŻ będą miały zagranicznego rezerwowego do lat 23?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (14):

 • Andrzej TRybus Zgłoś
  Moją koncepcją w temacie junioròw kończących wiek juniora ( 21 lat ) i ich dalszej kariery lub zakończenia , oraz tematu rezerwowego - 8 / 16 , jest wprowadzenie do regulaminu moczowego
  Czytaj całość
  instytucji - JUNIORA STARSZEGO ( 21 -25 lat ) .Skład meczowy to Max 2 zagranicznych ( lub 1 gwiazda ) , 2 polskich senioròw ( lub 3 ch , jadąc 1 zagranicznym ) , 1 JUNIOR STARSZY ( Polak ) i 2 junioròw . Pod 8 / 16 jako rezerwowy , zaròwno Polak jak i zagraniczny , ale tylko jeżeli zawodnik z podstawowego składu meczowego jest niezdolny do dalszej jazdy( kontuzja i wycofanie się z zawodòw ) lub padł mu sprzęt .Obrazowo - mamy obecnie tak, że junior kończący 21 lat jest jak uczeń kończący szkołę podstawową i musi studiować jako senior .Wiek juniora starszego byłby niczym szkoła średnia i czas na dostosowanie się do jazdy jako senior , lub wtedy zakończenie kariery gdyby okazał się kiepskim zawodnikiem . Nie wiem czy to jest ciekawy pomysł , ale może jednak byłby dobrym pomysłem .
  • RECON_1 Zgłoś
   A czy to koniecznie musi być stranieri czy jednak pod osemke można dać krajowego zawodnika?
   • smok Zgłoś
    Chwileczkę! W Ekstralidze rezerwowym nie musi być zawodnik zagraniczny. No to będzie tak jak w Ekstra czy inaczej?
    Wszystkie komentarze (14)

    Komentarze (14)

     Wszystkie komentarze (14)
     PRZEJDŹ NA WP.PL