Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Grzegorz Walasek w kasku czerwownymWP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Grzegorz Walasek w kasku czerwownym

Żużel. W sezonie 2019 mieli minimum krajowych seniorów. Teraz TŻ Ostrovia będzie bardziej polska

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
W sezonie 2019 mieli tylko dwóch krajowych seniorów i dwóch juniorów. Stąpali po kruchym lodzie, bo ewentualne kontuzje mogły skończyć się fatalnie. Teraz w kadrze TŻ Ostrovia ma być więcej Polaków. Czterech to wychowankowie klubu.

Przed sezonem 2019 wielu dziwiło się, widząc w kadrze Arged Malesa TŻ Ostrovia zaledwie dwóch krajowych seniorów. Zarząd klubu wraz z trenerem nie zamierzali martwić się na zapas i kontraktować potencjalnego zawodnika oczekującego. - Jak pojawi się problem, będziemy reagować - mówili wówczas.

Okazało się, że w połowie sezonu urazu obojczyka nabawił się Tomasz Gapiński. Szczęściem w nieszczęściu ostrowskiego klubu był fakt, że za lidera zespołu można było stosować zastępstwo zawodnika. W ten oto sposób, udało się beniaminkowi przetrwać trzy tygodnie pauzy swojego czołowego żużlowca. Nie trzeba było kontraktować kolejnego seniora, choć oczywiście odbiło się to na wynikach zespołu. - Mieliśmy dołek w trakcie sezonu, gdy z powodu kontuzji pauzował Tomasz Gapińskiego. Bez niego straciliśmy bonus w meczu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk, a takżę przegraliśmy wyraźnie w Daugavpils, gdzie również punkt bonusowy przeszedł nam obok nosa - wspomina Radosław Strzelczyk.

Skład na sezon 2020 Arged Malesa TŻ Ostrovia ma być złożony z więcej niż dwóch krajowych seniorów. - O konkretach powiemy w okresie transferowym. Na pewno będziemy skłaniać się ku większej liczbie Polaków. Juniorów też będziemy mieli więcej niż dwóch gotowych na ligę. Czterech naszych wychowanków na wiosnę będzie mogło startować w rozgrywkach ligowych - zaznacza Strzelczyk.

Pozostanie w Ostrowie już wcześniej zadeklarował Tomasz Gapiński. Po tym, jak umowę ze sponsorem przedłużył Grzegorz Walasek, stało się również jasne, że doświadczony żużlowiec nie zamierza ruszać się z klubu z południowej Wielkopolski. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ. Kto zatem uzupełni skład ostrowian? - Wszystko okaże się na specjalnej konferencji prasowej, którą zorganizujemy w siedzibie naszego sponsora w Ociążu na początku listopada - wyjaśnia prezes klubu.

Zobacz także: Zagraniczny rezerwowy w Nice 1.LŻ przegłosowany

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

Czy więcej Polaków sprawi, że Arged Malesa TŻ Ostrovia będzie mocniejsza w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL