Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik

Żużel. Którym klubom stawianie na wychowanków zwraca się z nawiązką? Są niespodzianki!

Jakub Czosnyka
Jakub Czosnyka
Bierzemy pod lupę wychowanków drużyn PGE Ekstraligi, którzy w sezonie 2019 zdobywali punkty dla swoich macierzystych klubów. Sprawdziliśmy, w których ośrodkach inwestycja w "swoich" zawodników najbardziej się zwróciła.


Wychowankowie są w cenie

Temat szkolenia polskich zawodników przez kluby PGE Ekstraligi od jakiegoś czasu jest głośno podnoszony. Po burzliwych dyskusjach i przeciąganiu liny ostatecznie proponowany zapis w regulaminie otwierający szansę startów dla juniorów z zagranicy na pozycji młodzieżowca nie został przeforsowany. Działacze zdecydowali, że (przynajmniej na razie) wolą stawiać na polską młodzież.

Okazuje się, że w praktyce ze stawianiem na "swojaków" różnie bywa. A szkoda, bo inwestowanie w wychowanków, biorąc pod uwagę długofalową perspektywę, naprawdę się opłaca. Opracowaliśmy ranking, w którym pokazujemy, w których klubach PGE Ekstraligi wychowankowie najmocniej dołożyli się do wyniku drużyny. Jest kilka niespodzianek. Sprawdź sam!

Czy kluby powinny odważniej dawać szansę swoim wychowankom?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • Gniazdowy W69 Zgłoś
  Leszno mistrzem w tej dziedzinie...W Falubazie zastosowano rynkowe szkolenie i...dopiero teraz Janas robi porządekEfekty już przyszły...nie za bardzo w lidze ale w imprezach
  Czytaj całość
  juniorskich/w parach i zespołowo/...jest postęp i nadzieja że będzie przełożenie na ligę.2 mln zł ma szkolenie młodzieży i są efekty.
  • karol3414 Zgłoś
   To teraz może dla odmiany zestawienie zawodników i ich punktów bez podziału na aktualne drużyny a na tylko kluby w które ich wyszkoliły. Dla przykładu do Unii L. trzeba by jeszcze
   Czytaj całość
   dołożyć Przemka Pawlickiego, Krzycha Kasprzaka, Norberta Kościucha (a może jeszcze kogoś zapomniałem?).
   • ggw Zgłoś
    Dla mnie wychowankiem Unii Leszno jest również Jarosław Hampel.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL