Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Oskar Fajfer na prowadzeniuWP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Oskar Fajfer na prowadzeniu

Żużel. Gra o PGE Ekstraligę. Start może popsuć plan Apatora. Czy będą mieć kasę, jeśli wygrają ligę?

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Apator był królem polowania i chce szybko wrócić do elity. Na ten moment wydaje się, że największe szanse na pokrzyżowanie toruńskich planów ma Start Gniezno. Pytanie tylko, czy w klubie są już gotowi na Ekstraligę. Pierwsza weryfikacja w marcu.

Start Gniezno zatrzymał większość zawodników, którzy w minionym sezonie doprowadzili drużynę do trzeciej lokaty w Nice 1.LŻ. Mimo ofert z innych klubów, w ekipie Rafaela Wojciechowskiego pozostali Adrian Gała i Oliver Berntzon. Otoczenia nie zmieniają również Oskar Fajfer i Jurica Pavlic. Do tego i tak już silnego zestawu dojdzie prawdopodobnie Timo Lahti, który od kilku sezonów zalicza się do pierwszoligowej czołówki. W grę wchodzą również transfery juniorskie.

To wszystko sprawia, że w Gnieźnie rysuje się obraz silnego zespołu, który może napsuć sporo krwi torunianom. - Bardzo się cieszę, że zostaliśmy w końcu docenieni. Rok temu opinie były inne, a proszę pamiętać, że nie robimy wielkich ruchów. Ustabilizowaliśmy jednak naszą formę i sprawy organizacyjne na poziomie pierwszoligowym. Realizujemy nasz plan. Przypomnę, że kiedy zakładaliśmy w Gnieźnie nowe stowarzyszenie, to mówiliśmy, że w ciągu kilku lat chcemy realizować wyższe cele. Najbliższy sezon będzie dla nas niezwykle istotny i to pod wieloma względami - komentuje Rafael Wojciechowski, menedżer klubu z Gniezna.

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"

Zobacz także: Którym klubom stawianie na wychowanków zwraca się z nawiązką? Są niespodzianki!

Co będzie, jeśli Start w sezonie 2020 sprawi niespodziankę i wygra pierwszą ligę? - Pierwszym celem będą play-offy, ale osobiście uważam, że stać nas na finał. Z taką myślą podchodzą do rozgrywek. W międzyczasie będziemy budować sprawy organizacyjne i finansowe, tak by na koniec przyszłego sezonu być gotowym na ewentualne zwycięstwo i awans do Ekstraligi - tłumaczy Wojciechowski.

Gnieźnianie zapewniają, że w tej chwili są gotowi na sezon 2020. Na pewno mają pieniądze na zawodników, których zakontraktowali. Jeśli chodzi o jazdę w PGE Ekstralidze, to brakuje... kilku milionów. - Pracy będzie dużo. Najpierw dawaliśmy sobie dwa, trzy lata, by być gotowym na Ekstraligę, ale musieliśmy trochę zwolnić. Jak jest teraz? Na to pytanie odpowiem w marcu, kiedy będziemy po rozmowach ze sponsorami. Rozpoczniemy wtedy budowę spółki akcyjnej. To ważny element starań o Ekstraligę. Pierwsze szczegóły przedstawiamy na początku roku. Jeśli chodzi o kwotę, której nam brakuje, to kręci się ona między trzema a czterema milionami złotych. Wszystko przed nami. W marcu powiemy, jaką drogę musimy jeszcze pokonać - podsumowuje Wojciechowski.

Zobacz także: Oficjalnie: Unia Tarnów z kolejnym zawodnikiem. Artur Mroczka zostaje w drużynie

Czy Start Gniezno awansuje w sezonie 2020 do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

 • RECON_1 Zgłoś
  Zawsze Start może wygrać ligę po czym odmówić awansu, oj ale by się wtedy w potencjalnie 2 zespole ligi Toruniu wkurzyli...
  • Bartazz_G-no Zgłoś
   Brawo Rafael za podejście. GRATULACJE za mądre dysponowanie możliwościami i oby do celu już w przyszłym roku. PozdrawiamP.S. Nie piszę teraz do normalnych kibiców z Torunia bo
   Czytaj całość
   kibicowałem wam szczerze abyście niespadli, tylko do cwaniaków którzy wymądrzają się jaki to Toruń jest nieosiągalny już teraz i pozamiata wszystkich do 30pkt. - zobaczycie jak się zdziwicie jaka ta nice liga jest nieobliczalna. W Gnieźnie Holder czy Miedziak do 10pkt nie dobiją. Zapamiętajcie. Pozdrawiam
   • ROT Zgłoś
    Spółkę zakładają dopiero i już Ekstraliga w głowach hahaha ej boziu słodki
    Wszystkie komentarze (19)

    Komentarze (19)

     Wszystkie komentarze (19)
     PRZEJDŹ NA WP.PL