Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Janusz Kołodziej, Emil SajfutdinowWP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Janusz Kołodziej, Emil Sajfutdinow.

Żużel. Fogo Unia Leszno kontra Swindon Robins. Niezwykły mecz może otworzyć sezon 2020

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
To może by ciekawe otwarcie sezonu w Wielkiej Brytanii i Polsce. Swindon Robins i Fogo Unia Leszno prowadzą rozmowy ws. rozegrania meczów towarzyskich w roku 2020. W ten sposób Brytyjczycy chcą uczcić 70-lecie działalności klubu.

Od dawna Swindon Robins i Fogo Unia Leszno żyją w dobrych relacjach. Przed laty oba kluby łączyła osoba Leigh Adamsa, który był kapitanem brytyjskich "Rudzików" i leszczyńskich "Byków". Do tego prezes Piotr Rusiecki świetnie dogaduje się z Alunem Rossiterem.

Pomysł, aby kluby ze Swindon i Leszna zmierzyły się w meczach towarzyskich padł już w tym roku, ale opóźniające się prace remontowe na torze przy Abbey sprawiły, że spotkania nie doszły do skutku. Leszczynianie liczyli bowiem, że zawody uda się rozegrać w marcu i będą stanowić formę przygotowań do sezonu 2019.

Czytaj także: Speed Car Motor rozpalił kibiców transferami

Po tym jak minione rozgrywki zakończyły się dla klubów ze Swindon i Leszna zdobyciem tytułów mistrzowskich, wrócono do rozmów. - Unia Leszno przesłała mi gratulacje po wygraniu Premiership. Chciałbym zorganizować mecz i rewanż z nimi. Moglibyśmy wzmocnić nasz skład przed rywalizacją z nimi, dodając chociażby Zengotę czy Kildemanda. Z naszego tradycyjnego składu skorzystalibyśmy w starciu domowym - ogłosił w "Swindon Advertiser" Terry Russell, promotor Swindon Robins.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi

- Mam nadzieję, że to się dokona. Nie świętowaliśmy w sposób właściwy 70-lecia klubu. Plany co do imprezy są w toku. Na początku przyszłego sezonu nadal będzie można mówić o tym jubileuszu. Zorganizowanie takiego test-meczu nie będzie dla nas trudne pod względem logistycznym - dodał Russell.

Czytaj także: Kułakow podziękował Unii za miniony sezon 

Mecz z Fogo Unią Leszno byłby okazją dla brytyjskich fanów, aby zobaczyć w akcji m.in. Emila Sajfutdinowa, Janusza Kołodzieja czy Piotra Pawlickiego, którzy od kilku lat nie ścigają się już na Wyspach.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy podoba ci się pomysł działaczy ze Swindon i Leszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • RECON_1 Zgłoś
  Pomysł na takie spotkanie fajny, luźny trening przed sezonem, ale tekst o wzmocnieniu Kildemandem sprawia że uśmiech pojawia się na twarzy.
  • yes Zgłoś
   "Po tym jak minione rozgrywki zakończyły się dla klubów ze Swindon i Leszna zdobyciem tytułów mistrzowskich, wrócono do rozmów" - w październiku 1969r. na kilka test-meczów
   Czytaj całość
   przyjechali do Polski Drużynowi Mistrzowie Wielkiej Brytanii, Poole Pirates. Doszło wówczas do ich meczu ze Stalą Gorzów, która po raz pierwszy została wówczas mistrzem Polski. Było to 50 lat temu! Pamiętam to - czy Stercel to pamięta??
   • Kacper.U.L Zgłoś
    A,gdzie się pytam skład Hybrydy?Wczoraj zamiótł Motor z tymi lądującymi samolotami.Szczęki opadły po tych wzmocnieniach.Doyle,Ksysio,Emil....I,co się dzieje z Pietrkiem?Bartka wina
    Czytaj całość
    jednak?:)Ta cisza jest niepokojąca....
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL