Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Niels Kristian Iversen wrócił do Stali GorzówMateriały prasowe / Na zdjęciu: Niels Kristian Iversen wrócił do Stali Gorzów

Żużel. Transfery. Truly.work Stal Gorzów ma gotowy skład. Niels Kristian Iversen podpisał kontrakt!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Niels Kristian Iversen wraca na stare śmieci. Duńczyk właśnie podpisał roczny kontrakt z truly.work Stalą. To oznacza, że gorzowianie mają gotową drużynę na sezon 2020. Celem będzie powrót do walki o medale.

"Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej" - takim hasłem zaprezentowała truly.work StalNielsa Kristiana Iversena. Trafione w punkt, bo Duńczyk swoje najlepsze lata w polskiej lidze spędził właśnie w gorzowskim klubie, który wyciągnął go z żużlowego niebytu. Wcześniej jeździł we Wrocławiu, Rybniku, Toruniu i Zielonej Górze, ale nie popisał się niczym szczególnym.

Wszystko zmienił transfer do Gorzowa. W Stali zawodnik wskoczył na zupełnie inny poziom. Najlepszy był sezon 2013, w którym wykręcił średnią biegopunktową 2,510 i był drugim najskuteczniejszym żużlowcem rozgrywek. Iversen odszedł z Gorzowa po siedmiu latach i trafił do Klubu Sportowego Toruń. Tam kompletnie się pogubił.

Zobacz także: Ostafiński i Hynek biorą się za łby. Michelsen wkurzony, Motor podrasowany, a Sparta bez biletu na finał

- Zdecydowaliśmy się na powrót Nielsa z kilku powodów. Przede wszystkim czujemy z nim więź. Ma w Gorzowie wielu fanów i największe sukcesy w ostatnich latach osiągaliśmy, kiedy był w naszym składzie. Zawsze tworzył dobry klimat w drużynie. Uważamy, że wróci do formy, czego zapowiedzią było ostatnie Grand Prix w Toruniu. Po trzecie ten zawodnik idealnie pasuje swoim charakterem do naszej układanki - komentuje transfer prezes Marek Grzyb.

Roczny kontrakt z Iversenem sprawia, że gorzowianie mają gotową drużynę na sezon 2020. Ważne umowy z klubem mieli Bartosz Zmarzlik i Anders Thomsen. Później klub doszedł do porozumienia z Szymonem Woźniakiem i Krzysztofem Kasprzakiem. W sobotę gorzowianie podpisali z kolei kontrakt z 16 - letnim Marcusem Birkemose. Doszło do tego w domu Erika Gundersena.

Stal wykonała w stu procentach swój plan na okres transferowy i z optymizmem może czekać na nowy sezon. Celem jest powrót do walki o medale.

Zobacz także: Transfery. Stal Gorzów w domu Erika Gundersena. Tam podpisali pierwszy kontrakt i namawiali mistrza do współpracy

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"

Czy sprowadzenie Iversena to dobry ruch truly.work Stali Gorzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (49):

Wszystkie komentarze (49)

Komentarze (49)

    Wszystkie komentarze (49)
    PRZEJDŹ NA WP.PL