Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr ŚwiderskiWP SportoweFakty / Weronika Waresiak / Na zdjęciu: Piotr Świderski

Żużel. Marian Maślanka. Lwim pazurem: Świderski nie będzie figurantem. Porównania do Frątczaka nie mają sensu (felieton)

Marian Maślanka
Marian Maślanka
- Piotr Świderski ma już u mnie pierwszego plusa. Za to, że wziął pracę w PGG ROW-ie Rybnik - pisze w swoim felietonie Marian Maślanka, który chwali prezesa Krzysztofa Mrozka za odwagę przy wyborze nowego trenera.

Lwim pazurem to cykl felietonów Mariana Maślanki, byłego prezesa Włókniarza Częstochowa.

***

Bardzo podoba mi się niespodzianka, którą zrobił dziś PGG ROW Rybnik. Brawo Krzysztof Mrozek i brawo Piotr Świderski. Dla tego pierwszego uznanie za odwagę. Z uwagą słuchałem opinii, które wygłaszał nowy szkoleniowiec jako telewizyjny ekspert. Było w nich czuć dużą fachowość. Ktoś pewnie zaraz napisze, że z Jackiem Frątczakiem było tak samo, a w ligowych bojach później się nie sprawdził. Odpowiadam, że obu panów nie można ze sobą porównywać.

Piotr Świderski jeździł na żużlu i zebrał mnóstwo doświadczeń. Nie tylko na polskich torach, bo przez długi czas startował także na wyspach. Na pewno przyda się jego znajomość języka angielskiego.

ZOBACZ WIDEO: Artur Szpilka zmienia kategorię wagową. "Nie idę bić się z ogórkami. Widzę się wysoko"

Czytaj również: Odważna decyzja Krzysztofa Mrozka

Ostatnio był w Orle Łódź, gdzie miał dobrych nauczycieli. Janusz Ślączka i Lech Kędziora to ludzie, którzy zjedli zęby na żużlu. Świderski miał już zatem jakieś przetarcie. To dobrze, że prezesa Mrozka było stać na taki ruch. Jestem pewny, że nowy trener nie będzie w Rybniku figurantem. Szef ROW-u ma szacunek do ludzi, którzy dysponują wiedzą. Ta współpraca może wypalić. Moim zdaniem panowie będą partnerami.

Niektórzy twierdzą, że Piotr Świderski powinien zacząć od łatwiejszej roboty, bo utrzymanie ROW-u w PGE Ekstralidze to mission impossible. Nie do końca się z tym zgadzam, bo rybniczanie ciągle walczą na rynku transferowym i nadal mogą zmontować ciekawą drużynę. Świderski pokazał jednak, że się nie boi. Duży plus za to, że wziął taką fuchę, bo wcale nie musiał.

Zobacz także: GKM przejechał ponad 2500 kilometrów i załatwił dwa kontrakty

Wydaje mi się, że będzie mu bardzo zależało. Pewnie poczuł, że może zaistnieć w żużlowym biznesie w zupełnie nowej roli. Jeśli uda mu się w ROW-ie, to kariera trenerska będzie stała przed nim otworem. Poza tym Świderski nie miał lekko już jako zawodnik. Wiele przeżył i dał radę. Nigdy nie był asem, przeszkadzały mu kontuzje, ale i tak sporo osiągnął. Jest poukładanym, rzetelnym gościem, a Mrozek takich ludzi lubi. Poza tym dobrze, że na rynku trenerskim dzieje się coś nowego. Trzymam za Piotra kciuki, a prezesowi biję brawo. Jak Świderski się sprawdzi, to Mrozek będzie mógł powiedzieć, że to on go odkrył.

Marian Maślanka

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy zgadzasz się z Marianem Maślanką?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • DonLemon ACM and CKM Zgłoś
  Jako ekspert budził moją sympatię, dużo trafnych opinii i będę mu kibicował, żeby się udało utrzymać Rybnik w Ekstralidze.
  • kibic_UT Zgłoś
   I tu tkwi sedno artykułu: "Jak Świderski się sprawdzi, to Mrozek będzie mógł powiedzieć, że to on go odkrył" :) ... a w razie niepowodzenia to wygodna opcja dla Prezesa:
   Czytaj całość
   "co mogliśmy zrobić z takim niedoświadczonym trenerem..." :).Biorąc pod uwagę możliwy skład Rybnika żaden trener z tzw. wyrobioną marką nie podejmie się misji samobójczej... (nawet Żyto :))) ), a Świderski nie ma nic do stracenia... tak czy siak powodzenia P. Świderskiemu życzę... fakt faktem że z wszystkich ekspertów w transmisjach jego się najlepiej słucha :)
   • LANDBOND Zgłoś
    „jeśli uda mu się w ROW ie to kariera będzie stała przed nim otworem” - po sezonie się okaże, który to otwór będzie.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    PRZEJDŹ NA WP.PL