Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Eduard KrcmarWP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Eduard Krcmar

Żużel. Transfery. Wilki Krosno upolowały kolejnego zawodnika?! Eduard Krcmar ma dołączyć do zespołu

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Wszystko wskazuje na to, że Eduard Krcmar w 2020 roku będzie zawodnikiem Wilków Krosno. To byłoby kolejne ważne wzmocnienie zespołu trenera Janusza Ślączki, który może być jednym z głównych faworytów do wygrania rozgrywek.

Jak już informowaliśmy w poprzednich dniach, drużyna z Podkarpacia porozumiała się w sprawie kontraktu z Marcinem Jędrzejewskim, Wadimem Tarasienką i Damianem Dróżdżem. Z naszych informacji wynika, że do tego grona dołączył też 23-letni Eduard Krcmar, w poprzednim sezonie zawodnik Power Duck Iveston PSŻ-u Poznań.

Przeczytaj więcej: Wypożyczenie czy gość? Prezes Stali Gorzów tłumaczy zamieszanie z Marcusem Birkemose

Czech był jednym z lepszych żużlowców na drugoligowym froncie. W 15 meczach wykręcił średnią bieg. 2,086, co było dziesiątym wynikiem w lidze. Bardzo dobrze spisywał się przede wszystkim na domowym torze (2,395). Na wyjazdach też było dobrze, ale tylko do czasu. Końcówka sezonu pod tym kątem była słaba, niemniej jednak akurat w Krośnie w tym roku pojechał skutecznie (13+1). Był to jego najlepszy występ wyjazdowy, co jest świetnym prognostykiem dla Wilków.

Poza wspomnianą czwórką, ważne kontrakty mają Kacper Przybylski, Josh Pickering, Witalij Kotlar, David Pacalaj, Jewgienij Sajdullin i Nick Skorja. Dwaj ostatni, według informacji serwisu trojmiasto.pl, są w kręgu zainteresowań Zdunek Wybrzeża Gdańsk, gdzie ze względu na wiek mogliby startować pod numerami 8/16.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi

Kto jeszcze będzie reprezentował Wilki? Według lokalnego serwisu nowiny24.pl, w zespole ma zostać Andriej Karpow. Jest też duża szansa na angaż Mathiasa Thoernbloma ze Szwecji. Krośnianie chcieli też w swoim zespole m.in. Patryka Rolnickiego i Kevina Woelberta. Póki co porozumień z tymi zawodnikami nie ma. Podobnie jak z Hansem Andersenem.

Przeczytaj więcej: Hit transferowy w drugiej lidze? Wilki Krosno chcą Hansa Andersena!

Jeśli do czwórki nowych zawodników faktycznie dojdzie Karpow, to drużyna, jak na drugoligowe warunki, będzie już wyglądała bardzo dobrze. Problemem w tej chwili jest jeszcze formacja młodzieżowa, gdzie trzeba poszukać wzmocnień. Klub kontaktował się m.in. z Kamilem Kiełbasą i Nikodemem Bartochem. Do Krosna w ramach wypożyczenia trafić może Łukasz Szczęsny ze Śląska Świętochłowice, jednak w tej chwili nie jest to zawodnik, który gwarantuje punkty.

Wiele wskazuje na to, że Wilki będą ratować się instytucją "gościa". Przypomnijmy, że nowy regulamin zezwala zakontraktować maksymalnie dwóch takich zawodników na cały sezon. Jednego pod numery młodzieżowe i drugiego (do 23. roku życia) pod pozycje seniorskie. Ich angaż nie jest objęty okresem transferowym.

Na środę klub zaplanował konferencję prasową, na której oficjalnie przedstawi nowych zawodników drużyny.

Czy spodziewasz się, że Wilki w 2020 roku powalczą o awans do Nice 1. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL