Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stadion w ŚwiętochłowicachMateriały prasowe / swietochlowice.pl / Na zdjęciu: Stadion w Świętochłowicach

Żużel. Nowy plan dla Śląska Świętochłowice. Przede wszystkim tor

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Od lat trwa walka środowiska Śląska Świętochłowice o żużel w tym mieście. Po fiasku związanym z remontem stadionu, działacze tego klubu liczą na to, że w 2020 roku przynajmniej uda się doprowadzić tor do stanu używalności.

W ostatnich latach kwestia stadionu w Świętochłowicach to prawdziwy roller coaster. Początkowo szkolono tam młodzież, następnie została podjęta decyzja o przebudowie, ale po zniszczeniu większości trybun inwestycja została wstrzymana. W efekcie teraz Śląsk Świętochłowice ani nie ma drużyny ligowej, ani toru na którym mogłaby trenować miejscowa szkółka.

W Świętochłowicach priorytetem na najbliższe miesiące jest umożliwienie jazdy na miejscowym torze. - Chcemy doprowadzić tor do treningów, już nie chodzi nam teraz o stadion. Są prowadzone rozmowy i władze miasta oraz sponsorzy wyrazili zainteresowanie. Jak to się uda, będzie mniejszy problem ze szkółką, bo nie jest proste utrzymać ją na wysokim poziomie i jeździć po różnych klubach. Od razu by to drgnęło w dobrą stronę. Jak się nie uda i tak będziemy walczyli o żużel w Świętochłowicach i szybko nie odpuścimy - powiedział Krzysztof Bas, trener Śląska.

Leigh Adams trenerem młodzieży w Unii Leszno. Zobacz więcej!

Kiedy będzie wiadomo czy dojdzie do niezbędnych inwestycji? - W najbliższym miesiącu wszystko się wyjaśni. Chodzi tutaj o uporządkowanie pewnych spraw i postawienie płotu. Trzeba też dowieźć trochę nawierzchni, bo dmuchaną bandę mamy. To 2-3 tygodnie i tor stoi. Trzeba uprzątnąć zburzone sektory, tam jest leciutki problem, ale prowadzimy w tej sprawie rozmowy ze sponsorami, by pas bezpieczeństwa był w odpowiedniej odległości od toru. Wtedy już się będzie działo - rozmarzył się Bas.

Niesnaski poszły w niepamięć, wychowanek w Apatorze. Zobacz więcej!

Czy na ten moment większym problemem jest uzyskanie odpowiednich pozwoleń czy kwestie finansowe? - Ciągle to kwestia funduszy. Sytuacja w mieście się wyklarowała i wszystko musimy też zgrać z przyszłym projektem stadionu, by nie było trzeba tego znów niszczyć. Zaczniemy od toru, później zacznie się kwestia sektorów, ale to już nie moja sprawa. Ja chcę przede wszystkim doprowadzić do tego, by treningi były u nas. Pozostałości po torze są, miejsce jest, dmuchana banda też, jak wszystko się powiedzie, w maju będziemy mogli jeździć. Plany to jedno, zobaczymy co z tego wyjdzie. My się cieszymy z tego co jest i na pewno nie odpuszczamy - stwierdził Krzysztof Bas.

- Najważniejsze że mamy najdroższą dmuchaną bandę. Władze miasta muszą się określić co robimy dalej. Jak dojdzie do remontu, to znaczy że Świętochłowice chcą żużla. Trenowanie na obcych torach to nie jest rozwiązanie, jak długo można? Ze strony szkoleniowej jesteśmy zwarci i gotowi - podsumował trener.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowyPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy żużlowe władze powinny pomóc Śląskowi Świętochłowice?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

 • Marian Szyma Zgłoś
  Jak był tor i można było jaździć to komuś zachciało się stadionu ( jakby stadion kosztował 100 złotych, a tak jak wiemy nie jest) lobbowaliście za Kostempskim i teraz nie ma ani
  Czytaj całość
  stadionu ani toru, wszyscy powinniśmy za to rozliczyć Kostempskiego , fani powinni wiedzieć na jakich torach jaździ się w Niemczech lub Anglii, ale się Jeździ !!!
  • OLSON Zgłoś
   Jestem kibicem Unii Leszno mieszkałem kiedyś na Śląsku w Jastrzębiu zdroju,miałem babcię i dziadka w Świętochłowicach a konkretnie w Chropaczowie dziadek chodził na Skałkę
   Czytaj całość
   kibicował Śląskowi Świętochłowice mam nadzieję że Pan prezydent wesprze inicjatywę reaktywacji żużla w tym mieście,przecież to jest promocja miasta przez sport!!!
   • sympatyk żu-żla Zgłoś
    Prezydent wiedział jaki jest budżet miasta nie powinien burzyć trybun oraz toru .Dobrze jest zdewastować ale odbudować już nie czemu mieszkańcy fani nie zgłosili do prokuratury ten
    Czytaj całość
    fakt.
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL