Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafał OkoniewskiWP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Rafał Okoniewski

Żużel. TŻ Ostrovia ma nowego zawodnika. Okoniewski podpisał kontrakt w salonie Mercedesa

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Rafał Okoniewski dołącza do dotychczasowych krajowych liderów ostrowskiej drużyny, Tomasza Gapińskiego i Grzegorza Walaska. Cała trójka w TŻ Ostrovii pojedzie dzięki wsparciu sponsora z Ociąża salonu Mercedesa Jana i Andrzeja Garcarków.

Nieprzypadkowe zatem jest miejsce konferencji prasowej, gdzie TŻ Ostrovia postanowiła przedstawić trzon drużyny na nowy sezon. Spotkanie z dziennikarzami odbywa się w salonie Mercedesa Auto Partner Jana i Andrzeja Garcarków. - Bardzo dziękujemy za to, że dzięki tej firmie mieliśmy dwójkę liderów, a teraz do niej dołącza trzeci bardzo solidny zawodnik, jakim jest Rafał Okoniewski. Liczę, że będzie on mocnym ogniwem naszej drużyny - mówi Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovia.

Już wcześniej było jasne, że w Ostrowie pozostanie Tomasz Gapiński, który w połowie sezonu zadeklarował dalszą chęć bronienia barw Arged Malesa TŻ Ostrovia. - Tomek w minionych rozgrywkach był naszym liderem. Bardzo dobrze wkomponował się w drużynę. Przychodził do nas po trudnym sezonie w Pile. Słyszeliśmy głosy, że jego kariera będzie teraz spadać po równi pochyłej, a u nas się odrodził, w dużej mierze dzięki sponsorom, dzięki którym mógł należycie przygotować się do sezonu -podkreśla prezes klubu.

Barwy ostrowskiego klubu reprezentować będzie nadal Grzegorz Walasek. - Grzesiu wniósł do zespołu bardzo fajną atmosferę. Bardzo dobrze rozumiał się z Tomaszem Gapińskim. Myślę, że podobnie będzie w przypadku Rafała Okoniewskiego. Zresztą obaj nasi zawodnicy z radością przyjęli wiadomość, że do drużyny dołączy Rafał. Stawiamy na doświadczenie w kadrze seniorskiej. Co najważniejsze, tym chłopakom nadal się chce. Mamy w zespole czterech juniorów, którzy mają się uczyć od utytułowanych i doświadczonych zawodników - dodaje Strzelczyk.

Rafał Okoniewski w poprzednim sezonie reprezentował barwy Orła Łódź. Uzyskał średnią 1,940 punktu na bieg, co dało mu 18 miejsce wśród żużlowców Nice 1. Ligi Żużlowej. - Rafał Okoniewski to bardzo ułożony zawodnik. Pasuje do naszej drużyny. Choć jest doświadczonym żużlowcem, myślę, że będzie powiewem świeżości w kadrze trenera Staszewskiego. Liczę, że będzie solidnym ogniwem zespołu - dodaje prezes ostrowskiego klubu.

We wtorek poinformowano, że w Ostrowie pozostaje Nicolai Klindt , dla którego będzie to już trzeci sezon z rzędu w klubie z południowej Wielkopolski. Więcej o tym TUTAJ. W następnych dniach ostrowski klub ma przedstawić kolejnych żużlowców na sezon 2020. W kadrze seniorskiej pojawi się jeszcze jeden nowy zawodnik. Wszystko wskazuje na to, że skład rewelacji sezonu 2019 Nice 1. LŻ ulegnie jedynie kosmetycznym zmianom.
Zobacz także: Podczas derbów z Apatorem stadion Polonii znów wypełni się po brzegi?

ZOBACZ WIDEO Kibice na PGE Narodowym. Tak wygląda największe żużlowe wydarzenie na świecie


 

Czy transfer Rafała Okoniewskiego jest wzmocnieniem Arged Malesa TŻ Ostrovia?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (33):

 • yes Zgłoś
  pod artykułem "Co szykuje TŻ Ostrovia?" napisał smok 04-11 10:16: "Dwa "zwierzaki" dojdą. Jeden grasuje w wodzie, a drugi to dziki kot. :-D"
  • hmm Zgłoś
   Awans i tak nam nie grozi. Dlatego szkoda przepłacać w licytacji o zawodników ! Niech zostawią Kościelskiego i dadzą mu sprzęt . W rezerwie w razie kontuzji jest Karion ewentualnie
   Czytaj całość
   któryś z juniorów ! To jest sezon dla juniorów . Maja zdobyć doświadczenie ! Niech Stachu rotuje cała czwórką i niech każdy z nich jeździ jak najwięcej. Na awans nie ma sponsorów i stadionu, tak więc sezon pod znakiem młodzieży . Seniorzy jak chcą zarobić to w ich interesie by być jak najwyżej w tabeli i jechać jak najwięcej meczy. Prosty układ
   • Rowek1974 Zgłoś
    Powinni jeszcze wziąć Chriska Harriska lub Madsa Korneliusa i klub emeryta gotowy
    Wszystkie komentarze (33)

    Komentarze (33)

     Wszystkie komentarze (33)
     PRZEJDŹ NA WP.PL