Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Leon Madsen gratuluje Bartoszowi ZmarzlikowiWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Leon Madsen gratuluje Bartoszowi Zmarzlikowi

Żużel. Zmarzlik ma dostać kasę z miasta. Radny Synowiec jest przeciwko

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Prezydent Gorzowa publicznie obiecał Bartoszowi Zmarzlikowi wsparcie z miejskiej kasy. Chodzi o umowę ze środków na promocję miasta. - Lubię Stal, doceniam sukcesy Zmarzlika, ale zagłosuję przeciwko - mówi Jerzy Synowiec.

Prezydent Gorzowa chce jakoś docenić sukces Bartosza Zmarzlika, który w tym roku został mistrzem świata. Wychowanek truly.work Stali miałby dostać za rok wsparcie z budżetu miasta. Ze środków na promocję. Nie wiadomo, o jaką kwotę chodzi, bo jeszcze nikt nie widział prowizorium budżetowego prezydenta. Zresztą żadna decyzja nie zapadła. Krążą plotki o kwocie rzędu 200 tysięcy złotych, ale czy taka ona będzie, nie wiadomo.

Prowizorium można się spodziewać w każdej chwili, natomiast w grudniu budżet na przyszły rok ma być dopięty. Po drodze propozycją prezydenta zajmą się radni. Najpewniej pomysł przejdzie, bo prezydent ma mocną grupę w radzie miasta. Właściwie, to musi przekonać dwóch, trzech radnych, żeby jego propozycja przeszła.

Czytaj także: Bjerre zostaje w GKM-ie. Podpisał kontrakt na 2 lata

Jerzy Synowiec, radny i były prezes Stali, jest przeciwko podpisywaniu umowy na promocję ze Zmarzlikiem. - Doceniam to, że zdobył tytuł, ale wydawanie wielkich pieniędzy z tego powodu mija się z celem. Piłkarski Stilon Gorzów nie dostaje dwustu tysięcy. Poza tym teza, że żużel jest dobrą promocją miasta, nie jest prawdziwa. Ja lubię żużel, ale prawdziwą promocją jest stworzenie w Gorzowie warunków do wygodnego życia. Potrzebne są inwestycje w infrastrukturę, zagospodarowanie bulwarów i okolic rzeki Warty - mówi nam Synowiec.

- Gdy idzie o dotowanie sportu, to wolałbym, żeby środki dawano na sport masowy, a nie wyczynowy. Dokładanie kasy pojedynczym zawodnikom, którzy mają bardzo dobre kontrakty, to nie jest coś, co mnie przekonuje - kwituje Synowiec.

Czytaj także: To już pewne. Ligowy żużel wraca do Rzeszowa

ZOBACZ WIDEO Kibice na PGE Narodowym. Tak wygląda największe żużlowe wydarzenie na świecie

Czy uważasz, że miasto Gorzów powinno podpisać ze Zmarzlikiem umowę ze środków na promocję?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (55):

 • Antoni Wasilewski Zgłoś
  Radny bezradny, tak się mówiło o takich co nic nie mogą a chcą zaistnieć. Jako były prezes Stali powinien mieć rozeznanie ile kosztuje utrzymanie mistrza świata w tym sporcie.
  Czytaj całość
  Oczywiście remonty starzejacej się struktury miasta trzeba dbać ale mając takiego ambasadora miasta bądź co bądź na rubierzach Rzeczypospolitej trzeba o niego dbać
  • gustdelf Zgłoś
   Przecież wiadomo że to nie jest kasa stricte dla Zmarzlika tylko jakaś część kontraktu z klubem. Dzięki temu z budżetu na promocję można było dołożyć do kotraktu Zmarzlika i
   Czytaj całość
   zwolnić pieniądze na kotrakty dla innych zawodników a tym samy wesprzeć cały klub. Synowiec to samo mówił o GP, że to nie promocja dla miasta tylko jakimś dziwnym Wrocław skłonny był za tą niby nie promocję dać prawie 2 x tyle.
   • KS Tyskie Zgłoś
    Mecenasik mści za wybory do senatu bo nie poszło po jego myśli.
    Wszystkie komentarze (55)

    Komentarze (55)

    ×
     Wszystkie komentarze (55)
     PRZEJDŹ NA WP.PL