Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michał Gruchalski (pierwszy z lewej) WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Michał Gruchalski (pierwszy z lewej)

Żużel. Transfery: Unia Tarnów o krok od zamknięcia składu. Michał Gruchalski podpisał kontrakt!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Jest piąty senior w kadrze Unii Tarnów na sezon 2020. Klub porozumiał się właśnie z Michałem Gruchalskim, który jeździł ostatnio w barwach forBET Włókniarza Częstochowa.

Michał Gruchalski podpisał z Unią Tarnów roczny kontrakt i pierwszy sezon w gronie seniorów spędzi właśnie w tym klubie. Zawodnik miał kilka ofert z pierwszej ligi, ale najbardziej konkretną otrzymał od prezesa Łukasz Sadego. To oznacza, że tarnowianie mają gotowy podstawowy skład na przyszłoroczne rozgrywki.

Wcześniej Unia ogłosiła zatrzymanie Petera Ljunga, Daniela Kaczmarka, Artura Mroczki i Ernesta Kozy. Formację juniorską stworzą natomiast Mateusz Cierniak, Dawid Rempała i Przemysław Konieczny. Ten pierwszy miał kilka ofert z PGE Ekstraligi, ale zdecydował się na podpisanie rocznego kontraktu.

Zobacz także: Oficjalnie: ligowy żużel wraca do Rzeszowa! RzTŻ wystartuje w sezonie 2020!

Wszystko wskazuje jednak na to, że kadra na sezon 2020 nie została jeszcze zamknięta, bo prezes Sady zapowiadał, że Unia chce dysponować sześcioma seniorami. Klub wyciąga wnioski z tegorocznych rozgrywek, kiedy miał problem po kontuzji Artura Mroczki. Konkrety powinniśmy poznać już wkrótce.

Co do Michała Gruchalskiego, to w minionym sezonie w barwach Włókniarza, 21 - latek odjechał 18 spotkań i wykręcił w nich średnią biegopunktową 1,283. To dało mu 42. pozycje w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników PGE Ekstraligi.

Zobacz także: Transfery. GKM Grudziądz podpisał dwuletni kontrakt z Kennethem Bjerre!

ZOBACZ WIDEO Kibice na PGE Narodowym. Tak wygląda największe żużlowe wydarzenie na świecie


 

Czy sprowadzenie Michała Gruchalskiego to dobry ruch Unii Tarnów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

×
    Wszystkie komentarze (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL