Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Gryszpiński WP SportoweFakty / Jakub Barański / Na zdjęciu: Piotr Gryszpiński

Żużel. Junior Polonii Piła blisko Zdunek Wybrzeża. Gdańszczanie czekają na decyzje Szwedów

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Zdunek Wybrzeże Gdańsk intensyfikuje rozmowy w sprawie składu. Jak udało nam się dowiedzieć, bliski transferu nad morze jest Piotr Gryszpiński, który przez całą dotychczasową karierę reprezentował Polonię Piła.

Po ubiegłym sezonie, Zdunek Wybrzeże Gdańsk pożegnało się z wypożyczonymi Denisem Zielińskim, Oskarem Roweckim i Dominikiem Majchrzakiem. W klubie nie wiążą też dużej nadziei z wychowankiem Maciejem Uszarukiem. Sami Karol Żupiński i będący świeżo po licencji Amadeusz Szulist, to zdecydowanie za mało.

W październiku Mirosław Berliński zorganizował treningi dla kandydatów do jazdy w gdańskim klubie. Wydawało się, że jednym z tych, którzy wzmocnią formację młodzieżową będzie Mateusz Błażykowski. Nad morzem podano sobie z nim ręce i zaskoczeniem dla gdańszczan była jego zmiana decyzji i dołączenie do ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz.

Michał Gruchalski w Unii Tarnów. Zobacz więcej!

Gdańszczanie chcieli też pozyskać Wiktora Jasińskiego. Aktualnie jednak kwestie związane z wypożyczeniami juniorów są w Stali wstrzymane, a utalentowanego młodzieżowca gorzowianie nie chcą wypuścić i nie ma co im się dziwić. W tym momencie najpoważniejszym kandydatem do wzmocnienia czerwono-biało-niebieskich jest Piotr Gryszpiński.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Ewa Trzebińska mogła pracować w Ameryce. Dziś zdobywa dla Polski medale

Pilanin ma ważny kontrakt z Euro Finannce Polonią. W ubiegłym sezonie młodzieżowiec pojechał w 11 meczach i osiągnął średnią biegową równą 1,000. Ma on ważny kontrakt ze swoim macierzystym klubem i trzeba go wykupić. Gdańszczan nie interesuje jedynie wypożyczenie, chcą pozyskać Gryszpińskiego na transfer definitywny. - Dopóki nie ma podpisu, wszystko jest jeszcze możliwe. Liczymy na to, że kolejne wieści transferowe przekażemy podczas zbliżającego się spotkania ze sponsorami - powiedział Tadeusz Zdunek, prezes Wybrzeża.

Nicolai Klindt nadal w Ostrovii. Zobacz więcej!

Wciąż trwają rozmowy z seniorami. Gdańszczanie chętnie widzieliby nadal w klubie Kima Nilssona i Jacoba Thorssella. Jeśli żaden ze Szwedów nie spłata figla Zdunek Wybrzeżu, potrzebny będzie jedynie zawodnik do walki o miejsce w pierwszym składzie w miejsce Adriana Cyfera. W klubie ma pozostać mający ważny kontrakt Bradley Wilson-Dean, otoczenie zmieni najpewniej Jonas Seifert-Salk.

Zdunek Wybrzeże chce też pozyskać zawodników, którzy mogliby jeździć z numerem 8. Tutaj toczone były rozmowy z Polakami, a także zawodnikami z zagranicy. Do Gdańska w październiku przyjechało kilku młodych Duńczyków, myślano też o żużlowcach z Rosji czy o Słoweńcu Nicku Skorji, obecnie zawodniku Wilków Krosno.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Piotr Gryszpiński byłby odpowiednim wzmocnieniem dla Zdunek Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL