Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mateusz CierniakWP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Mateusz Cierniak.

Żużel. Tylko Mateusz Cierniak mógł wzmocnić formację juniorską MRGARDEN GKM-u. Więcej transferów nie będzie

Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
MRGARDEN GKM zakończył polowanie na transferze Nickiego Pedersena. Nowego juniora w Grudziądzu nie będzie. Tylko Mateusz Cierniak mógł wzmocnić drużynę prowadzoną przez trenera Roberta Kempińskiego.

Formacja seniorska MRGARDEN GKM-u prezentuje się naprawdę bardzo solidnie. Znacznie gorzej wygląda sprawa z młodzieżowcami. Tylko Marcin Turowski gwarantuje skuteczną walkę o punkty w PGE Ekstralidze. Nic dziwnego, że grudziądzanie próbowali przekonać do podpisania kontraktu Mateusza Cierniaka. Więcej kandydatów na rynku nie ma.

- Nie będzie już żadnej niespodzianki w postaci transferu nowego młodzieżowca. Nie jest tajemnicą, że były prowadzone rozmowy z jednym młodym zawodnikiem, ale postanowił pozostać w obecnym klubie. Nie ma na rynku juniorów, którzy byliby lepsi od naszych - powiedział nam Robert Kempiński, szkoleniowiec MRGARDEN GKM-u.

Zobacz takżeŻużel. Najbliższe dni będą decydujące. Piotr Szymko otrzymał kilka ofert, ale praca w Grudziądzu sprawia mu przyjemność

Niepodważalna jest pozycja Turowskiego, który już w sezonie 2019 potrafił niejednokrotnie zaskoczyć. Brak transferu to dobra informacja dla pozostałych. Szansę otrzymają obecni juniorzy, czyli Denis Zieliński, Damian Lotarski i Kacper Łobodziński. Pierwsi dwaj poprzednie rozgrywki spędzili na wypożyczeniach w niższych ligach, ale nie punktowali najlepiej. - Podstawowym młodzieżowcem na pewno będzie Turowski. Kto drugim? Tego jeszcze nie wiem, zobaczymy na początku sezonu. Chłopcy potrafią się ścigać. To dla nich szansa - dodał.

Klubu szuka Patryk Rolnicki, który przechodzi do grona seniorów. Niepewna jest jeszcze przyszłość Filipa Nizgorskiego. - Brakuje nam Rolnickiego. Szkoda, że nie będzie już juniorem. Skończył mu się wiek młodzieżowca i odchodzi do innej drużyny. Co do Nizgorskiego, to jest umówiony z nami na rozmowę i zobaczymy, co dalej - zakończył Kempiński.

Zobacz takżeŻużel. Marcin Turowski liderem formacji młodzieżowej MRGARDEN GKM-u. Uważa, że sobie poradzi

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowyPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Mateusz Cierniak byłby dużym wzmocnieniem MRGARDEN GKM-u?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL