Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Przedpełski WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik / Na zdjęciu: Paweł Przedpełski

Żużel. Transfery. Włókniarz formalizuje ustalenia. Paweł Przedpełski oficjalnie zostaje w Częstochowie

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
forBET Włókniarz Częstochowa rozpoczął oficjalnie potwierdzać osiągnięte z zawodnikami porozumienia. Na pierwszy ogień poszedł Paweł Przedpełski. Zawodnik podpisał z częstochowskim klubem roczny kontrakt.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

O tym, że Paweł Przedpełski w dalszym ciągu będzie zdobywać punkty dla forBET Włókniarza Częstochowa dowiedzieliśmy się zaraz po finale TAURON SEC w Chorzowie. Prezes klubu, Michał Świącik wespół z zawodnikiem pojawili się na filmiku zamieszczonym w mediach społecznościowych i przekazali, że współpraca pomiędzy stronami będzie kontynuowana. W środę oficjalnie potwierdzono podpisanie kontraktu.

- Teoria mówi, że w roku 2020 powinien być progres. Na pewno będziemy wszystko robić w tym kierunku. Mamy fajną drużynę i zarząd. Nie mogłem lepiej trafić. Nie żałuję decyzji o pozostaniu w Częstochowie - mówił nam 24-letni zawodnik (czytaj całość >>).

Dla Przedpełskiego przyszły sezon będzie drugim w barwach Lwów. Początkowo nie przekonywał i wydawało się, że może podzielić los Tobiasza Musielaka, którego przecież we Włókniarzu zastąpił. Wszystko zmieniło się po wakacyjnej przerwie. Przedpełski zaczął lepiej punktować, ale przede wszystkim zmieniła się jego jazda. Zawodnik był pewny siebie, nie bał się wejść w stykowe sytuacje, pracował na rzecz drużyny. Trener Marek Cieślak zdecydował, że chce go dalej w swoim zespole.

Przedpełski musiał jednak podjąć trudną decyzję, bo mocno kusił go macierzysty Apator Toruń. Spadkowicz z PGE Ekstraligi oferował wysokie kontrakty i od razu zbudował ekipę, która ma dać torunianom ponowny awans do elity. Zresztą na warunki zaproponowane przez Apator przystał Adrian Miedziński, który przez dwa ostatnie sezony zdobywał punkty dla Włókniarza. Tymczasem Przedpełski, jak przyznał Przemysław Termiński, jako jedyny odmówił (zobacz szczegóły >>). Zawodnik decydując się na dalszą jazdę w Ekstralidze wybrał większe wyzwanie sportowe.

W kolejnych dniach należy spodziewać się następnych oficjalnych wieści z Częstochowy. Kibice Lwów w niecierpliwości oczekują głównie potwierdzenia nowych twarzy we Włókniarzu, czyli Jasona Doyle'a oraz Rune Holty. Ponadto w zespole zostają Leon Madsen, Fredrik Lindgren i juniorzy.

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"Czy twoim zdaniem przyszły sezon w wykonaniu Przedpełskiego będzie lepszy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (16):

 • Prawdziwy Janusz Zgłoś
  Ja się zrazilem do klubu PO meczu sezonu zasadniczego wLesznie w kontekście wypowiedzi zawodników, to że nie mamy w składzie( ani) jednego wychowanka uważam za skandal(no tak jest
  Czytaj całość
  przecież Mateusz) a już z Holta to totalne przegięcie po słynnej rejteradzie, na niego i na legie cudziozemska chodził nie będę, po stokroć wolę obejrzeć falubaz, Leszno Gorzów Grudziądz ROW, tam przynajmniej są wychowankowie i jest się z kim utożsamiać, u Nas niestety są (Cieślak Drabik Sr) tyle że w klubie. Kompletnie nie rozumiem decyzji Marka w czasie sezonu że nie budował Gruchalskiego zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt że Torunianie nie blyszczeli teraz można byłoby chłopaka dosprzetowic i byłby z Niego solidny ligowiec bo Włókniarz ma w serduchu wolałbym nawet Polisa jako drugiego doparowego albo innego Legowika czy Czaje i niech Chłopaki walczą o utrzymanie albo o play offy bo to znaczy że jest rozwój, kasę z urzędu na promocję Miasta dla klubu w którym jeżdżą najemnicy nic z Częstochowa nie mający wspólnego uważam za nietakt, rzecz jasna to moja prywatna opinia ale wiem że podziela ja wielu sympatyków. Był Screen był Loram Drabik Osumek Ulamek... Było się z kim utożsamiać bo to były chłopaki stąd. Quo Vadis żużlu...
  • jaz0n Zgłoś
   Przedpełski miał wielki talent, ale już go rozmienił na drobne. Trudno się dziwić Cieślakowi, ze chce go u siebie, no bo kogo innego, biorąc pod uwagę że krajowych seniorów coraz
   Czytaj całość
   mniej? Niemniej niespecjalnie wierzę w jego postęp, tak jak nie liczyłem na jego powrót do Torunia, bo wtedy już kompletnie przestałby się starać.
   • sonko Zgłoś
    Pawła przekonał argument cielaka : w 1 lidze zawsze zdążysz pojeździć ,a teraz spróbuj jeszcze sił w ekstra. Stąd tylko 1 roczny kontrakt, bo jeśli Apator awansuje to Paweł wróci
    Czytaj całość
    do domu! Z innej beczki - w Czeiwe moga zacząc się kwasy -same zarozumiałe doopki z wysokim mniemaniem o swoim ego. I jeszcze jedno pytanie: starczy kasy do końca sezonu 2020 czy znowu bankrut? :)
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

    ×
     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL