Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Lambert WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Robert Lambert

Żużel. Falubaz będzie siedział na wulkanie i czekał na wybuch. Jazda ósemką to pewna katastrofa

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Falubaz ma pięciu seniorów, a chce wziąć Roberta Lamberta na dokładkę. Anglik spełnia kryteria rezerwowego, może jeździć pod numerami 8, 16. – I jeśli tak się stanie, to prędzej, czy później skończy się to katastrofą – mówi Sławomir Kryjom.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

Stelmet Falubaz Zielona Góra  nie zdołał kupić w miejsce Nickiego Pedersena (odszedł do MRGARDEN GKM-u Grudziądz) żadnej gwiazdy, więc uznał, że w zamian weźmie dwóch średnich zawodników. Antonio Lindbaecka już ma, Roberta Lamberta może dograć w każdej chwili. Jeśli Anglik dojdzie, w kadrze będzie sześciu seniorów i walka o skład. Nie tylko naszym zdaniem oznacza to kwasy. To samo stwierdzili kibice oddający głos w sondzie pod tekstem o spodziewanym angażu Lamberta (więcej przeczytasz TUTAJ).

Sławomir Kryjom, żużlowy menedżer, ekspert nSport+, też nie ma dobrych informacji dla Falubazu. - W przypadku szachowania ósemką więcej mamy przykładów negatywnych niż pozytywnych i taka jest brutalna prawda - mówi. - W Toruniu skończyło się to w tym roku katastrofą. W Sparcie taki Jamróg też nie był zadowolony z rezerwowego, bo był odstawiany pomimo dobrej jazdy.

Czytaj także: Misja Świderskiego w Rybniku wcale nie musi się skończyć po spadku

- Można, przynajmniej na jakiś czas, odwlec problem nie powołując szóstego zawodnika na mecz. Jak zostanie w domu, to nie będzie swojej frustracji przenosił na kolegów. Gorzej, gdy już w końcu przyjedzie. Tak czy inaczej, Falubaz z Lambertem i szóstką seniorów będzie siedział na wulkanie, który prędzej czy później eksploduje. I nie przekonuje mnie argument, że ten szósty jest po to, żeby zabezpieczyć się przed kontuzją. Przecież w Zielonej Górze już mają Jana Kvecha. To idealna ósemka - komentuje Kryjom.

- Swoją drogą, dziwię się Lambertowi, że pcha się w ten układ z Falubazem. Przerabiał to w Motorze i wszyscy wiemy, jak się to skończyło. Mógł zejść ligę niżej, gdzie byłby gwiazdą robiącą wiele punktów i zarabiającą dobre pieniądze. Wyrobiłby sobie markę, zyskałby lepszą pozycję przetargową przed kolejnym sezonem. Na teraz to nie jest zawodnik, którego można w ciemno włożyć do podstawowego składu, więc najpewniej będzie tym oczekującym - kończy Kryjom.

ZOBACZ WIDEO Kibice na PGE Narodowym. Tak wygląda największe żużlowe wydarzenie na świecieCzy Kvech byłby lepszą ósemka niż Lambert?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • FAN SPEEDWAYA nr 1 Zgłoś
  Miejsce ROWu jest w rowie..Awansowali,i co z tego>>???Jak zwykle po sezonie spadną.To wiejski i szujowaty klub..(((
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   P.Kryjom masz pan słuszność Anglik już przerabiał ten wariant w Motorze ,Po co się pchać w to same g ... do Falubazu, Jadąc w 1 L też można zapunktować nieźle zarobić dobrze, przy
   Czytaj całość
   wysokiej średniej ,Jest się odbudowanym prezesi inaczej patrzą w kolejnym sezonie transferowym można też ładne pieniądze wziąć za podpis.Jeżeli zawodnik uważa, że to co robi będzie mu służyło podczas sezonu,Sprawa zawodnika aby później nie spotkało zawodnika i klub co pan w newsie napisał .Było by nie ciekawie.
   • Kacper.U.L Zgłoś
    Dzik chce rozsadzić szatnię GKM-u czyli puścić z dymem,a Myszy siedzą na wulkanie.Pali w myszowate siedzenia?:)A,co jutro przyniesie nam dzień?Znaczy redaktor.Być może info o tym
    Czytaj całość
    wałęsającym się wąłęsaku pająku z tych kartonów po bananach z tego lotniska.Kto wie:)
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

    ×
     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL