Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kevin WoelbertWP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Kevin Woelbert

Żużel. Transfery. Mocne uderzenie poznaniaków. PSŻ pozyskał Kevina Woelberta

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Działacze Power Duck Iveston PSŻ Poznań odkrywają karty przed startem sezonu 2020. W środę poinformowali, że barw ich klubu bronić będzie niemiecki zawodnik Kevin Woelbert. Ten transfer można uznać za wzmocnienie drugoligowca.

Miniony sezon Kevin Woelbert spędził w innym klubie z najniższej polskiej klasy rozgrywkowej - OK Bedmet Kolejarzu Opole. Niemiec był mocnym ogniwem tego zespołu. W jedenastu spotkaniach wywalczył średnią biegopunktową na poziomie 2,245, co jest trzecim wynikiem w zestawieniu najlepszych zawodników 2. Ligi Żużlowej.

Czytaj także: Bjarne Pedersen wkrótce powie pas. Duńczyk zaplanował koniec kariery

Co zadecydowało, że Power Duck Iveston PSŻ Poznań postawił na Woelberta? - Przede wszystkim bardzo wysoka, stabilna forma i doświadczenie - od trzech sezonów zawodnik ten nie schodzi poniżej średniej 2,2 pkt./bieg, co zawsze klasyfikowało go w ścisłej czołówce najskuteczniejszych. Co nie mniej ważne, opolscy kibice od trzech sezonów wybierali Kevina najlepszym zawodnikiem OK Bedmet Kolejarz Opole - przekazali poznaniacy za pośrednictwem oficjalnego konta klubu na Facebooku.

Niemiec jest drugim transferem ekipy ze stolicy Wielkopolski w trwającym okienku. Wcześniej PSŻ pochwalił się nawiązaniem współpracy z Nicklasem Porsingiem. Ponadto w poznańskich barwach oglądać będziemy też m.in. Marcusa Birkemose.

Czytaj także: Apator Toruń wkracza do akcji. Tobiasz Musielak z kontraktem


ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Kevin Woelbert będzie liderem PSŻ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

Wszystkie komentarze (23)

Komentarze (23)

×
    Wszystkie komentarze (23)
    PRZEJDŹ NA WP.PL